Trwa ładowanie...
08-05-2014 15:21

Ruszyła budowa małej obwodnicy Słupska

Ruszyła budowa małej obwodnicy SłupskaŹródło: GDDKiA
d4fgo76
d4fgo76

W Słupsku (Pomorskie) ruszyła w środę największa w ostatnich latach drogowa inwestycja miasta. Za 20 miesięcy tzw. małą obwodnicą o długości 7 km samochody z południa Polski pojadą nad morze, omijając centrum Słupska.

Jak powiedział PAP zastępca dyrektora słupskiego Zarządu Infrastruktury Miejskiej Marcin Grzybiński, nowa trasa usprawni i uprości komunikację między największymi osiedlami miasta. Dzięki wiaduktom nad torami bezkolizyjnie będzie można również dojechać do terenu Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Trasa powstaje w zachodniej części Słupska. Będzie miała 7 km długości, z czego 4 km będą całkowicie nową ulicą. Niemal na całej długości droga będzie dwujezdniowa. W jej ciągu powstanie 11 rond.

Po zakończeniu budowy, którą przewidziało na 20 miesięcy, obwodnica stanie się nowym fragmentem drogi krajowej nr 21 Miasto - Ustka.

d4fgo76

Całkowity koszt inwestycji, razem z wykupem gruntów, projektem, wynajęciem firmy nadzorującej realizację i pracami budowlanymi ma się zamknąć kwotą ok. 125 mln zł. Projekt jest współfinansowany w 85 proc. z unijnych funduszy pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Budowę realizuje wyłoniona w przetargu spółka Budimex Budownictwo w 100 proc. zależna od notowanego na warszawskiej giełdzie Budimeksu.

Rozpoczęte w środę prace nie powodują na razie utrudnień w miejskim ruchu. Komunikacyjne problemy związane z budową, jak powiedział PAP dyr. Grzybiński, kierowcy mogą odczuć na przełomie maja i czerwca br. O wszystkich utrudnieniach Zarząd Infrastruktury Miejskiej ma informować na specjalnie stworzonej stronie internetowej oraz jednym z portali społecznościowych.

tb/

d4fgo76
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fgo76
Więcej tematów