Trwa ładowanie...

Rolnicy kupili quada Straży Granicznej. Ma pomóc w pilnowaniu polskiej granicy

Rolnicy zorganizowali zbiórkę i ufundowali Straży Granicznej quada, który ma służyć funkcjonriuszom podczas działań na granicy z Białorusią – informuje PAP. Pojazd trafił do Podlaskiego Oddziały SG w Białymstoku.

Share
Straż Graniczna dostała quada od rolników
Straż Graniczna dostała quada od rolnikówŹródło: Straż Graniczna, fot: Bieszczadzki OSG
d9luevm

Członkowie Polskiego Związku Zawodowego Rolników telefonicznie i SMS-owo przekazywali sobie informacje o zbiórce. W efekcie udało się zgromadzić ok. 80 tys. zł na zakup quada dla Straży Granicznej. Pieniądze zebrano nie tylko w województwie podlaskim, ale też mazowieckim i lubelskim.

Jak tłumaczył cytowany przez PAP Adam Paczóski, prezes PZZR, jego zdaniem to rolnicy dobrze rozumieją pojęcie miedzy i dlatego wspierają ochronę polskiej granicy. Jak stwierdził, to bezpieczna granica ma być gwarantem bezpieczeństwa kraju, ale też możliwości inwestowania w Polsce. Zwrócił się jednocześnie z podziękowaniem do funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę przy granicy.

W imieniu Podlaskiego Oddziału SG quada przyjął ppłk Michał Puczyński. Dziękował on za wsparcie i zrozumienie dla pracy Straży Granicznej. Stwierdził, że nie pierwszy raz w historii rolnicy pomagają tym, którzy bronią polskich granic.

d9luevm

Quad zakupiony za pieniądze zebrane przez rolników będzie służył Straży Miejskiej do patrolowania granicy z Białorusią. Umożliwi on szybsze przemieszczanie w miejscach, gdzie nie ma utwardzonych dróg.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d9luevm

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9luevm
d9luevm
Więcej tematów