Robert Kubica liderem klasyfikacji WRC-2

Robert Kubica liderem klasyfikacji WRC-2Źródło: EXPA/ Eibner/ Neis / Newspix.pl
d2adnmc
d2adnmc

Po znakomitym występie w Rajdzie Niemiec Robert Kubica awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej WRC-2. Polski kierowca ma osiem punktów przewagi nad Katarczykiem Abdulazizem Al-Kuwarim i duże szanse na końcowe zwycięstwo.

W Niemczech Robert Kubica i Maciej Baran zajęli piąte miejsce, co jest najlepszym wynikiem polskiej załogi w historii startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Krakowski duet poprawił osiągnięcie Krzysztofa Hołowczyca, który cztery lata temu w Rajdzie Polski był szósty.

W WRC-2 Kubica po pasjonującej walce pokonał Walijczyka Elfyna Evansa i odniósł trzecie w tym roku zwycięstwo. Zarobił 25 punktów do klasyfikacji generalnej i awansował z trzeciego na pierwsze miejsce.

W pięciu startach kierowca Citroena DS3 RRC zgromadził 101 punktów. Jedynie w pierwszym sprawdzianie w imprezie z cyklu WRC Kubica nie zachwycił - w Portugalii w WRC-2 był szósty. Potem wygrał w Grecji i we Włoszech, a w arcytrudnym rajdzie Finlandii przegrał tylko z doskonale znającym trasy wokół Jyvaskyli miejscowym kierowcą Jarim Ketomą. W Niemczech powrócił na najwyższy stopień podium.

d2adnmc

Nad drugim w klasyfikacji generalnej WRC-2 Abdulazizem Al-Kuwarim Kubica ma osiem punktów przewagi. Nad trzecim Peruwiańczykiem Nicholasem Fuchsem już 23.

Sam Kubica przekonuje, że mistrzostwo WRC-2 nie jest dla niego celem samym w sobie. - Mój główny cel to zbieranie doświadczenia. Może zostanę przy rajdach, a jeśli nie, to spędzę dobry rok robiąc to, co mi się podoba - powiedział 28-letni krakowian po Rajdzie Niemiec.

W "generalce" WRC polski kierowca jest na 13. pozycji z dorobkiem 14 punktów. Aż 10 "oczek" zdobył w Niemczech.

Do końca sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata pozostały jeszcze cztery eliminacje.