Trwa ładowanie...
2 stycznia 2013, 12:33

Renault stworzy konkurenta Taty Nano

Renault stworzy konkurenta Taty NanoŹródło: zdjęcie producenta
d31riqw
d31riqw

Tata Nano zadebiutowała w Indiach w 2008 roku, w tym samym czasie Renault zapowiedziało chęć stworzenia konkurenta dla tego taniego auta. Słabe wyniki sprzedaży Nano poddały jednak plan francuskiej marki w wątpliwość, teraz Renault wraca do tego pomysłu.

Mimo wielkich zapowiedzi i nadziei, Tata Nano nie stała się motoryzacyjnym hitem Indii. Oznacza to, że drugi najludniejszy kraj świata nadal jest rynkiem z wielkimi możliwościami. Teraz tani "samochód dla każdego" chce stworzyć Renault. Na miejscu, w Indiach nad projektem czuwa Gerard Detourbet, twórca Dacii Logan i sukcesu rumuńskiej marki. Jako specjalista od tanich samochodów pracuje nad małym miejskim modelem.

Nowy samochód będzie małym miejskim modelem z silnikiem o pojemności 800 cm3. Jednak w odróżnieniu od oryginalnego planu, nie będzie to model w stylu Taty Nano. Renault nie chce ryzykować i tworzy konkurenta najpopularniejszych samochodów w Indiach, czyli Maruti Suzuki Alto i Hyundaia Eona. Nie oznacza to jednak, że samochód ten będzie drogi. Jego cena powinna plasować się na poziomie Alto, które kosztuje 270 000 rupii, czyli około 15 200 zł. Przy czym nawet droższy Chevrolet Spark to wydatek niecałych 330 000 rupii (ok. 18 500 zł).

Kolejną ważną zmianą jest też partner, z którym Renault tworzy tani samochód. Oryginalny plan zakładał, że będzie to rodzimy Bajaj Auto, ale teraz Francuzi zdecydowali się na współpracę z siostrzaną marką - Nissanem. Nowy model najprawdopodobniej ujrzy światło dzienne w 2014 roku podczas targów w New Delhi i ma być sprzedawany również w innych azjatyckich krajach. W tym samym roku ma zostać wskrzeszona marka Datsun, czyli azjatycki odpowiednik Dacii stworzony przez Nissana.

sj, moto.wp.pl

d31riqw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31riqw
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj