Trwa ładowanie...
11 czerwca 2012, 11:59

Renault Master: mniejsze spalanie i emisja CO2

Renault Master: mniejsze spalanie i emisja CO2Źródło: zdjęcie producenta
d2buizl
d2buizl

Produkowany od 2010 roku Renault Master zmniejsza emisję CO2 o 16 g/km, co odpowiada zmniejszeniu apetytu na paliwo o 0,6 l/100 km.

Uruchomienie przed dwoma latami produkcji nowego Mastera połączone było z wprowadzeniem nowego silnika M9T, przeznaczonego dla dużych furgonów. Silnik 2.3 dCi proponowany w trzech wersjach (100,125,150 KM). Dzięki tegorocznym zmianom uda się osiągnąć poziom spalania do 7,5 l/100 km i emisji dwutlenku węgla do 197 g/km (dane dla wersji 125 KM).

Poprawę udało się osiągnąć dzięki lepszemu zarządzaniu ciepłem (poprawa obwodu płynu chłodzącego, pozwalająca na szybszy rozruch silnika), wybór nowych pomp olejowych i pompy układu kierownicy wspomaganej, zmiana ogumienia na zmniejszające zużycie paliwa oraz wybór nowego oleju do skrzyni biegów.

W Masterze poza lepszymi parametrami ekonomiczno-ekologicznymi znajdziemy również kilka innych nowości. Dostępna jest nowa gama odbiorników radiowych, zawieszenie pneumatyczne (dla modeli z przednim napędem), metalowa osłona pod silnikiem, stacja dokująca dla smartfona oraz nowy kolor lakieru - czarny perłowy.

d2buizl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2buizl
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj