Trwa ładowanie...
d2vd2sj

Renault Alaskan w czterech nowych odmianach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Renault Alaskan w czterech nowych odmianach
(zdjęcie producenta)
d2vd2sj

Podczas targów samochodów użytkowych w Hanowerze Renault zaprezentował model Alaskan w czterech nowych odmianach. Pick-up będzie mógł służyć jako ambulans, pojazd ratowniczo-pożarniczy, interwencyjny oraz z wysięgnikiem koszowym.

Za bazę dla konstruktorów posłużył model o ładowności 1 tony z podwójną kabiną. Pod maską znalazł się 4-cylindrowy silnik wysokoprężny 2,3 dCi z pojedynczym (160 KM) lub podwójnym (190 KM) turbo. Może on współpracować z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-stopniowym automatem, do wyboru są też odmiany dwu- i czteronapędowe.

Alaskan ambulans jest przeznaczony do przeprowadzania interwencji ratowniczych w trudnym terenie oraz do szybkiej ewakuacji ofiar do ośrodków pomocy medycznej. Cały pojazd pokryto panelami poliestrowymi. Posiada on ścianę oddzielającą kabinę kierowcy od przedziału medycznego z drzwiami przesuwnymi. W podwyższeniu dachu po obu stronach umieszczono przeszklone okna, zaś nad kabiną kierowcy znajduje się spojler. Wyposażenie wnętrza przedziału medycznego stanowią m.in. szafki i schowki, fotel dla obsługi medycznej, uchwyty do butli tlenowych czy prowadnice do noszy.

(fot. zdjęcie producenta)

Wersja ratowniczo-pożarnicza powstała do przewozu załogi w trudniejszy teren, gdzie jest prowadzona akcja - np. do pożaru lasu. Może on prowadzić rozpoznanie lub zapewnić wsparcie dla ciężkiego sprzętu. Alaskan z zabudową koszową został wyposażony w podnośnik ze sterowaniem hydraulicznym oraz podnośnik aluminiowy. Przewody, układ przeniesienia napędu oraz siłownik podnośnika dodatkowo zabezpieczono przed uszkodzeniami.

d2vd2sj

Ostatnim prezentowanym wariantem był Alaskan interwencyjny, który może służyć jako pojazd zaopatrzenia i udzielania pomocy technicznej na drogach. Posiada przednią osłonę rurową ze wzmocnionej stali, wciągarkę zamontowaną z przodu o uciągu 3 ton oraz żuraw z wciągarką na skrzyni.

Źródło: Renault

ll

d2vd2sj

Podziel się opinią

Share

d2vd2sj

d2vd2sj