Trwa ładowanie...
d26i29s
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rejestrowali luksusowe auta, nie płacąc akcyzy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rejestrowali luksusowe auta, nie płacąc akcyzy
(PAP/Adam Ciereszko)
d26i29s

Policja rozbiła grupę przestępczą, a prokuratura postawiła zarzuty 13 osobom, które zajmowały się sprowadzaniem do Polski luksusowych aut; pojazdy były rejestrowane bez opłaconej akcyzy i podatku VAT.

Rzecznik jeleniogórskiej prokuratury okręgowej Violetta Niziołek poinformowała PAP we wtorek, że zarekwirowano ponad 20 luksusowych aut, ich wartość oszacowano na 4 mln zł. - Podstawowy zarzut, jaki postawiono wszystkim podejrzanym, to udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W tym gronie jest też pracownica wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, która w związku z pełnioną przez nią funkcją publiczną przyjmowała korzyści materialne - powiedziała Niziołek. Dodała, że powodu trwającego śledztwa część materiałów z postępowania jest niejawna.

Jak powiedziała rzecznik jeleniogórskiej policji Edyta Bagrowska, pojazdy nie były kradzione, lecz kupowane i sprowadzane z obszaru Unii Europejskiej. - Proceder trwał przynajmniej kilkanaście miesięcy - dodała.

d26i29s

Prokuratura postawiła zarzuty 13 osobom w wieku od 32 do 52 lat. Zastosowano wobec nich tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze: zostali objęci dozorem policji, zakazem opuszczania kraju oraz nakazem powstrzymywania się od prowadzenia działalności, związanej z nabywaniem, zbywaniem pojazdów mechanicznych, a pracownicy starostwa prokurator zakazał wykonywania czynności służbowych.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 3 lat więzienia.

Sprawdź ceny akumulatorów na Allegro i wybierz najkorzystniejszą ofertę!Sprawdź ceny akumulatorów na Allegro i wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d26i29s

Podziel się opinią

Share

d26i29s

d26i29s