Trwa ładowanie...
dthk0gs
regeneracja

Regeneracja silnika za 73 zł – czy to możliwe?

Elementy silnika pod wpływem tarcia ulegają stopniowej degradacji, która po latach użytkowania może doprowadzić do trwałego uszkodzenia jednostki napędowej. Nowoczesne silniki nierzadko już przy 150-200 tys. km zaczynają brać olej – co jest pierwszym objawem zużycia silnika. Czy preparat za około 70 zł może zapobiec niekorzystnym zmianom i poprawić kondycję silnika?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Regeneracja silnika za 73 zł – czy to możliwe?
(Materiały prasowe, Fot: ceramizer)
dthk0gs

Każdy posiadacz auta zabezpiecza jednostkę napędową za pomocą oleju silnikowego. Rolą oleju jest stworzenie cienkiej warstwy filmu olejowego, która nie pozwoli na tarcie metalu o metal, co szybko spowodowałoby zużycie i zatarcie silnika. Niestety oleje silnikowe nie są doskonałe, a film olejowy może być zrywany m.in. przy dużych obciążeniach, wysokiej temperaturze silnika i częstych startach. Nie bez znaczenia jest również obecnie modne i zalecane przez niektórych producentów wydłużanie przebiegu między wymianami oleju co także niekorzystnie wpływa na stan silnika. W konsekwencji wszystkie te czynniki powodują, że dochodzi do półsuchego tarcia metalowych części, a mechanizm zużywa się znacznie szybciej.

Problem zużycia objawia się między innymi braniem oleju, głośniejszą pracą silnika oraz zwiększonym zużyciem paliwa. Rozwiązaniem tych problemów mogą okazać się preparaty marki Ceramizer.pl. Jak działają te preparaty? Jakie mają wady i zalety?

Jak ceramizer wpływa na pracę silnika?

Korzystanie z preparatów Ceramizer.pl jest bardzo proste – wystarczy dodać je do oleju, by zaczęły działać, gdy uruchomimy silnik. Proces tworzenia warstwy trwa około 1500 km. Preparat stosujemy oczywiście zgodnie z zaleceniami producenta, który podaje w instrukcji, jaka ilość będzie odpowiednia dla auta o określonym przebiegu.

Materiały prasowe

Ceramizer pod wpływem wysokiej temperatury oraz tarcia łączy się z cząsteczkami metalu pływającymi w oleju i odbudowuje zużyte powierzchnie tarcia. W ten sposób tworzy się dodatkowa, niezwykle twarda i śliska (współczynnik tarcia 0,02 tj. 10-krotnie mniej niż przy styku „stal-stal”) powłoka ceramiczno-metalowa zabezpieczająca przed tarciem i degradacją. Powłoka ta odbudowuje zużyte miejsca – mechanizm zostaje zregenerowany i jednocześnie zyskuje dodatkową ochronę przed tarciem.

dthk0gs

Szczegółowe działanie ceramizera zostało przedstawione w filmie:

Ceramizery mogą być stosowane nie tylko w silnikach. Sprawdzą się również podczas regeneracji skrzyni biegów lub układów wspomagania. W manualnych przekładniach preparaty tego rodzaju likwidują problemy ze zgrzytami podczas zmiany biegów, ułatwiają zmianę biegów i wyciszają mechanizm. Niestety ceramizery nie nadają się do stosowania z automatycznymi skrzyniami.

Preparaty tego rodzaju można wykorzystać w różnych typach pojazdów – w samochodach osobowych, ciężarowych oraz pojazdach rolniczych. Po ceramizery chętnie sięgają też właściciele aut o przeznaczeniu sportowym. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by zadbać w ten sposób o silniki maszyn ogrodowych.

dthk0gs

Jakie inne korzyści mogą wyniknąć z stosowania ceramizerów?

Przywrócona zostaje właściwa geometria i zredukowane tarcie, dzięki czemu jednostka napędowa pracuje zauważalnie ciszej i bardziej równomiernie, a rozruch staje się łatwiejszy. Zwiększa się również ciśnienie sprężania w cylindrach, a zużycie oleju zostaje zredukowane. Korzyści powinny być widoczne także w portfelu. Zregenerowany silnik zużyje od 3% do 15% mniej paliwa.

Jaki dodatek do oleju wybrać?

W sprzedaży znajdziemy dodatki do oleju różnych producentów. Który z nich wybrać? Bezpiecznym rozwiązaniem będzie środek sprawdzony przez znaczną liczbę użytkowników. To kryterium bez wątpienia spełnia polski preparat marki Ceramizer.pl (ponad 250 stron opinii). Produkty tej firmy są łatwo dostępne zarówno w sieci, jak i sprzedaży bezpośredniej. Bez problemu odnajdziemy je w sieciach takich jak Auto Partner, Inter Cars, Selgros, Motorol oraz w wielu innych sklepach stacjonarnych i internetowych w całej Polsce. Nie brakuje ich oczywiście również na Allegro.

dthk0gs

Producent jest obecny na rynku od ponad 16 lat i aktualnie proponuje 12 preparatów o różnej specjalizacji. Tak długi czas sprzedaży potwierdza, że środki Ceramizer.pl są bezpieczne i chętnie kupowane przez stałych odbiorców. Za wyborem produktów tej marki przemawiają bardzo liczne, pozytywne opinie użytkowników na forach i testy na portalach branżowych. Jako ciekawostkę, warto obejrzeć też ekstremalne testy jazdy bez oleju:

Wady ceramizera

Preparaty marki Ceramizer przynoszą istotne korzyści, ale to jeszcze nie znaczy, że są pozbawione wad. Przede wszystkim warto pamiętać, że środek został stworzony do regeneracji umiarkowanie zużytych mechanizmów. Nie sprawdzi się w przypadku skrajnie zdegradowanych silników, które zużywają ponad litr oleju na 1000 km. Oczywiście preparat nie przyda się także wtedy, gdy już dojdzie do awarii mechanizmu. Może za to ochronić silnik przed zniszczeniem, gdy uszkodzimy miskę olejową.

Do minusów należy zaliczyć również to, że po zastosowaniu preparatu kierowca powinien uważać na liczbę obrotów. Przez pierwsze 250 km nie powinno się przekraczać 2700 obr./min. Na koniec warto jednak dodać, że w cenie 73 zł zyskujemy preparat, który wystarcza na około 70 000 km.
Więcej informacji na temat produktu znajdziecie na www.ceramizer.pl

dthk0gs

Podziel się opinią

Share

dthk0gs

dthk0gs