Trwa ładowanie...
d24x9p7

Razem zmieniamy przyszłość motoryzacji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Razem zmieniamy przyszłość motoryzacji
(mat. prasowy)
d24x9p7

Wtorek, 23 czerwca 2015 był niezwykle istotnym dniem dla polskiej branży motoryzacyjnej. Właśnie tego dnia swoje 25 urodziny obchodziła spółka Inter Cars, największy w Polsce i całej Europie Środkowej dystrybutor części samochodowych. Z okazji urodzin, w warszawskim hotelu Hilton odbyła się trzygodzinna Konferencja Relacji Inwestorskich Inter Cars SA, pod hasłem „Most do przyszłości”.

W ciągu 25 lat spółka Inter Cars zmieniła się nie do poznania. Dziś jest piątym dostawcą części w Europie i dziesiątym na świecie, a jednocześnie należy pamiętać, że jej konkurenci w powyższych rankingach to przedsiębiorstwa o dużo dłuższej historii, ulokowane na bogatych rynkach zachodnich. W tym kontekście można mówić o gigantycznym sukcesie naszego rodzimego biznesu. Opowiedział nam o tym Piotr Zamora, Dyrektor Finansowy Inter Cars SA: – Kiedy polski przedsiębiorca podbija zagraniczne rynki, staje się jednym z najważniejszych graczy w swojej branży, korzysta na tym cała polska przedsiębiorczość. Zagraniczne rynki zyskują przekonanie, że w Polsce też są ludzie, którzy robią biznes na wysokim poziomie. Dla nas jest to szczególny powód do dumy i mamy nadzieję, że wkrótce obecność polskiego kapitału w Europie nie będzie niespodzianką, a zupełne normalną sytuacją.

Hostami konferencji byli Piotr Zamora, Robert Kierzek – Prezes Zarządu spółki oraz Krzysztof Soszyński – Wiceprezes. Tematem przewodnim były wspomnienia minionego ćwierćwiecza w kontekście dalszych planów rozwojowych spółki. – Nie da się mówić o przyszłości bez przeszłości – zaznaczył Krzysztof Soszyński. – Inter Cars nie stałby się „dzieckiem wolności” bez tzw. ustawy Wilczka, pozwalającej otwierać wszystkim firmy na równych prawach i równych zasadach. Nie byłoby tego wszystkiego także bez wolnych wyborów. I tak oto wspaniały rok 1989, dając podstawy rozwoju polskiej gospodarce, położył także fundament pod narodziny Inter Cars.

Bardzo efektowna, multimedialna prezentacja przeprowadziła nas przez najważniejsze etapy rozwoju polskiej branży motoryzacyjnej począwszy od roku 1989 aż do dziś. Panowie podkreślali przede wszystkim znaczenie innowacyjności i przedsiębiorczości, jako głównych triggerów spółki, która doskonale odnalazła się w realiach wielkiego już nie tylko polskiego, ale i europejskiego biznesu. Opowiadali również o wyzwaniach. Zarówno tych, które już podjęto i przyniosły wymierny efekt, jak i tych, które trzeba będzie dopiero podjąć, by kolejne lata przynosiły jeszcze więcej oczekiwanych sukcesów. Podziękowano również partnerom za 25 lat wspólnych relacji biznesowych. – Wdrożenie systemu informatycznego, otwarcie magazynu centralnego w Czosnowie i sieci dystrybucji w oparciu o model partnerski to były nie lada wyzwania dla organizacji oraz wszystkich interesariuszy spółki – powiedział Krzysztof Soszyński. – Robiliśmy to wielokrotnie, ale z tego miejsca chciałbym raz jeszcze gorąco podziękować dostawcom części, kapitału
jak również klientom za wsparcie, które nam oferowali.

Ogromne wrażenie na zgromadzonych zrobiła prezentacja video wszystkich osób zarządzających zagranicznymi oddziałami firmy. W końcu poznaliśmy twarze ludzi, którzy odpowiadają za niemal 1/3 przychodu firmy, a jednocześnie świadczą o jej międzynarodowej sile. Każdy z regionalnych szefów Inter Cars przywitał się z gośćmi konferencji w swoim ojczystym języku, zwykle składając na ręce Zarządu najlepsze urodzinowe życzenia. Piotr Zamora nie mógł powstrzymać wzruszenia: – Serce się raduje słuchając takich słów – podsumował wypowiedzi zagranicznych gości. – Takie opinie utwierdzają nas w przekonaniu, że decyzje o rozwoju sieci dystrybucji za granicą były dobre i że z takimi ludźmi jesteśmy w stanie stać się liderem w całej Europie. – Cieszymy się, że od dzisiaj brzmienie słów „spółki zagraniczne” zyskało dla Państwa twarz konkretnego zespołu ludzi stojących za sukcesem – dodał z uśmiechem Robert Kierzek.

 (fot. mat. prasowy)

Nim konferencja dobiegła końca, zarząd poinformował jeszcze o kilku nowych pomysłach Inter Cars, wśród których znalazł się między innymi program Motowygoda. Projekt zakłada uruchomienie punktów obsługi kierowców w centrach handlowych, tak, by opiekę nad samochodem można było przekazać w fachowe ręce przy okazji codziennych zakupów. – W czasie gdy Ty będziesz zajmował się swoimi sprawami my zajmiemy się każdą Twoją moto-potrzebą – powiedział Krzysztof Soszyński. – Na obecną chwilę z przywilejów motowygody można od czterech tygodni korzystać w pierwszym, pilotażowym stoisku w galerii Bronowice w Krakowie. Jeżeli program przyjmie się wśród Kierowców, planujemy rozwijać go w każdym większym mieście w kraju.

d24x9p7

Całą Konferencję spuentował Krzysztof Oleksowicz – pomysłodawca i założyciel spółki. – Kiedy uruchamialiśmy jeden z naszych projektów, spółkę Feber budującą naczepy, przez pierwsze lata przynosiła ona straty. Przełom przyniosło dopiero zatrudnienie na stanowisku prezesa Witolda Kmieciaka. O sposobie ratowania firmy dyskutowaliśmy średnio przez 5 minut dziennie, a jednak teraz, zaledwie kilka lat później Feber przynosi zyski. Wniosek jest z tego następujący: wystarczą odpowiedni ludzie i dobry pomysł, by osiągnąć sukces. Dlatego chciałbym serdecznie podziękować za te 25 lat wszystkim moim współpracownikom.

Oczywiście, nie ma urodzin bez tortu i niespodzianek. Tort się pojawił, były również niespodzianki. Pierwsza z nich to wizyta przedstawicieli partnerów bankowych Inter Cars, którzy złożyli na ręce zarządu listy gratulacyjne. – Inter Cars to przedsiębiorstwo o najwyższym ratingu w naszym banku – powiedziała Barbara Krakowiak, Dyrektor Oddziału Korporacyjnego mBanku. – Kiedy wy rośniecie, my rośniemy razem z wami. I chcę państwu za to serdecznie pogratulować.

Druga niespodzianka to odwiedziny słynnego rajdowca Krzysztofa Hołowczyca, który od dłuższego czasu współpracuje z Inter Cars i również zechciał przekazać zgromadzonym coś od siebie: – Przychodzi taki moment, kiedy trzeba zacząć świętować. Bardzo mnie cieszy, że stałem się twarzą Inter Cars i platformy Motointegrator. Bardzo lubię zwyciężać i w tym projekcie chcę zwyciężyć razem z firmą.

Inter Cars to 25 lat wspaniałej biznesowej historii. Zarząd i akcjonariusze spółki wierzą, że dzięki partnerskim relacjom i profesjonalnemu, przepełnionemu pomysłami podejściu do wykonywania zadań, uda im się zbudować stabilny most, pomiędzy sukcesami z przeszłości, a przyszłą, zupełnie nową, jeszcze bardziej imponującą jakością biznesu i wartością marki. Czego w imieniu redakcji serdecznie życzymy.

Więcej o spółce Inter Cars znajdziesz na: www.gielda-uslug.pl

d24x9p7

Podziel się opinią

Share

d24x9p7

d24x9p7