Trwa ładowanie...
d2xzpvz
d2xzpvz
IAR

Raport KE o bezpieczeństwie na drogach. 4 polskie województwa w unijnym ogonie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xzpvz

Niepokojące dane o poziomie bezpieczeństwa na polskich drogach. Cztery województwa znalazły się na liście europejskich regionów, w których w 2012 roku odnotowano najwięcej ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

W raporcie, przygotowanym przez Komisję Europejską, przedstawiono sytuację w poszczególnych regionach krajów członkowskich związaną z transportem, gospodarką czy turystyką. Prawie jedna czwarta osób, które zginęły na drogach Unii Europejskiej w 2012 roku, poniosła śmierć w jednym z dwudziestu regionów wspólnoty. Wśród nich są cztery polskie województwa: łódzkie, śląskie, wielkopolskie oraz mazowieckie. To ostatnie znajduje się na szczycie niechlubnej listy z liczbą 587 osób, które poniosły śmierć w wypadkach drogowych. Inne regiony z dużą liczbą ofiar śmiertelnych to m.in. włoskie Lacjum czy francuskie Ile-de-France. Eksperci KE zwracają uwagę, że większość z wymienionych w raporcie stanowią regiony stołeczne, charakteryzujące się dużą gęstością zaludnienia.

Jeśli chodzi zaś o liczbę osób rannych na drogach, najgorzej wypadają regiony we Włoszech i w Niemczech. Na szczycie listy jest włoska Lombardia, w której - w wyniku wypadków drogowych - obrażenia poniosło ponad 48,5 tysiąca osób.

Źródło: IAR

ll/tb/tb, moto.wp.pl

Duży wybór samochodów w atrakcyjnych cenach! Kliknij i sprawdź oferty!

d2xzpvz

Podziel się opinią

Share

d2xzpvz

d2xzpvz