26-04-2015 03:12

Rajdowe MŚ: Meeke liderem w Argentynie po 10 OS-ach

dqva3lj
dqva3lj

Brytyjczyk Kris Meeke prowadzi w Rajdzie Argentyny, czwartej rundzie mistrzostw świata, po dziesięciu odcinkach specjalnych. Drugi, ze stratą 38,6 s, jest Norweg Mads Oestberg (obaj Citroen DS3 WRC). Dziesiąty OS wygrał Norweg Andreas Mikkelsen (Volkswagen)
.

Na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej plasuje się Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC) - strata 1.03,7.

Na trasie dziewiątego OS doszło do groźnego wypadku, w którym ucierpieli kibice. Sześć osób odniosło obrażenia, gdy Nowozelandczyk Hayden Paddon (Hyundai I20 WRC) wypadł z drogi, a jego auto wpadło w grupę widzów stojących przy trasie. Odcinek został przerwany i ostatecznie odwołany. Na trasę wjechały karetki pogotowia, aby zabrać rannych kibiców do szpitali. Poszkodowanych przewoziły także śmigłowce ratownicze. Załodze nic się nie stało.

Kolejny, ostatni w sobotę 10. odcinek, przeprowadzony został zgodnie z harmonogramem.

dqva3lj

Na dalekim miejscu plasuje się mistrz świata Francuz Sebastien Ogier, który w piątek, już na pierwszym odcinku specjalnym miał awarię samochodu. Nie ukończył etapu, ale serwis zdołał auto naprawić i Ogier w sobotę wystartował w systemie Rally 2, ze stratą ponad pół godziny do lidera. Na 10. OS ponownie miał problemy z samochodem, ale dotarł na metę, tracąc jednak ponad 43 sekund do najszybszego Mikkelsena.

W rajdzie nie jedzie Robert Kubica, który zrezygnował ze startu na cztery dni przed rozpoczęciem imprezy. Kubica, który w tym roku jeszcze nie ma na koncie punktów mistrzostw świata, swoją decyzję o wycofaniu się ze startu w Argentynie tłumaczył koniecznością wprowadzenia kluczowych zmian w strukturze organizacyjnej teamu.