Trwa ładowanie...
d1q1mjj
d1q1mjj

Rajdowe ME: Kajetanowicz trzeci na testowym odcinku na Łotwie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1q1mjj

Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) uzyskał trzeci czas na odcinku testowym przed rozpoczynającym się w sobotę na Łotwie Rajdem Lipawy, drugą rundą mistrzostw Europy.

Najszybciej prawie 3,1 km trasę przejechał Białorusin Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5) - 1.35,86, drugi czas miał Irlandczyk Craig Breen (Peugeot 208 R5) - 1.35,91, a trzeci Kajetanowicz - 1.37,38.

W rejonie Lipawy zmieniły się warunki atmosferyczne, nadeszło ocieplenie, temperatura powietrza dochodziła w piątek do 3 st. C. Śnieg się zaczął topić, jeszcze dwa dni temu pokryta lodem nawierzchnia odcinka, teraz jest szutrowa. Pojawiły się spore koleiny i kamienie, ryzyko uszkodzenia opon czy zawieszenia jest spore.

d1q1mjj

"Pojawiło się dużo szutru. Jestem zadowolony z czasu, z mojej jazdy. Nie mam doświadczenia na tych oponach. Nie mogę się doczekać tego weekendu, będzie bardzo ekscytujący. Będziemy musieli cisnąć, tylko tyle mogę zrobić" - powiedział Kajetanowicz.

Trasa rajdu ma w sumie 806 km, w tym 205 km podzielonych na 11 odcinków specjalnych. W łotewskiej Kurlandii zapowiadało się prawdziwe zimowe ściganie, trasy wszystkich szutrowych odcinków pokryte były śniegiem. Teraz zaczyna się loteria.

W klasyfikacji ME po Rajdzie Janner, gdzie Kajetanowicz wygrał 17 z 18 odcinków specjalnych, Polak jest liderem z dorobkiem 39 pkt. Drugi jest Francuz Robert Consani (Peugeot 207 S2000) - 28 pkt, a trzeci Łukjaniuk - 25 pkt.

Z powodu problemów organizacyjnych zrezygnowano z przeprowadzenia ostatniej próby - niedzielnego superoesu w centrum Lipawy (1,4 km), którego trasa miała prowadzić nad samym brzegiem Morza Bałtyckiego.

d1q1mjj

Podziel się opinią

Share

d1q1mjj

d1q1mjj