Trwa ładowanie...

Rajd WB: wypadek Roberta Kubicy

Share
Rajd WB: wypadek Roberta Kubicy
Źródło: BEN STANSALL / AFP
d3726a7

Robert Kubica miał wypadek na trasie czwartego odcinka specjalnego Rajdu Wielkiej Brytanii. Polski kierowca dachował i w piątek nie pojawi się już na trasie. Naszemu kierowcy nic się nie stało, jednak jego auto nie nadaje się do dalszej jazdy.

Robert Kubica zaliczył upadek na pierwszym piątkowym odcinku specjalnym, który był ogólnie czwartym OS-em Rajdu Wielkiej Brytanii. Według pierwszych informacji samochód prowadzony przez Polaka zaliczył dachowanie.

Wiadomo na pewno, że nasz rodak nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jego auto jest jednak zniszczone i w piątek Kubica już nie wystartuje. W sieci pojawiło się już zdjęcie auta polskiego kierowcy po dachowaniu.

(fot. Twitter.com)
Źródło: (fot. Twitter.com)

Piątkowe odcinki specjalne okazały się pechowe dla kierowców fabrycznego zespołu Citroena. Po wypadnięciu z trasy Kubicy na szóstym OS-ie wypadek miał także Fin Mikko Hirvonen.

d3726a7

Jeszcze nie wiadomo, czy polsko-włoska załoga zdecyduje się na start w sobotę w ramach systemu Rally2. Gdyby auto udało się naprawić, Kubica wystartowałby z 30-minutową karą (5 minut kary za każdy nieukończony odcinek). Przypomnijmy, że po piątkowej rywalizacji Robert Kubica, dla którego był to debiut w WRC zajmował 7. miejsce.

Liderem rajdu jest Francuz Sebastien Ogier, który okazał się najlepszy także na 4 OS-ie. W klasyfikacji generalnej wyprzedza on Thierry'ego Neuvilla i Jari-Matti Latvalę.

WP.PL

d3726a7

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3726a7
d3726a7
Więcej tematów