Rajd Warszawski: Kuchar zwycięzcą prologu

dv4u9gx
dv4u9gx

Tomasz Kuchar z pilotem Jakubem Gerberem (Subaru Impreza)
wygrali w piątek prolog Rajdu Warszawskiego, ostatniej eliminacji mistrzostw Polski 2006. Na równoległej, dwukilometrowej trasie na warszawskim Bemowie Kuchar uzyskał czas 1.53,8 wyprzedzając o 0,2 s Maciej Oleksowicza (Subaru Impreza).

Trzecie miejsce w prologu zajął Tomasz Czopik (Mitsubishi Lancer) tracąc do zwycięzcy 0,4 s, a czwarty był Sebastian Frycz (Subaru Impreza) - strata 0,9 s.

W klasie S1600 najlepszy czas uzyskał Michał Kościuszko (Suzuki Swift) - 1.58,8, zajmując 12. miejsce w klasyfikacji generalnej. Młody krakowski kierowca jest liderem mistrzostw Polski w kategorii aut S1600 z napędem na jedną oś.

Leszek Kuzaj (Subaru Impreza), który już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrza kraju, w prologu był dziesiąty ze stratą 2,6 s do Kuchara, który wygrał prologi we wszystkich dotychczasowych eliminacjach MP. Tuż przed Kuzajem, na dziewiątym miejscu, uplasował się Michał Sołowow (Mitsubishi Lancer) wygrywając z mistrzem kraju o 0,1 s. Sołowow toczyć będzie na trasie Rajdu Warszawskiego walkę o tytuł wicemistrza Polski z Tomaszem Kucharem.

dv4u9gx

W sobotę i niedzielę kierowcy rywalizować będą na 12 odcinkach specjalnych w okolicy Ciechanowa i Nowego Miasta.