13-10-2006 17:09

Rajd Turcji: Groenholm liderem

d1wbfyi
d1wbfyi

Fin Marcus Groenholm (Ford Focus WRC) po rozegraniu czterech z dziewięciu zaplanowanych na piątek odcinków specjalnych, jest liderem Rajdu Turcji, 13. eliminacji samochodowych mistrzostw świata. Trzy poranne OS-y zostały odwołane z powodu bardzo trudnych warunków atmosferycznych.

Dwa pierwsze odcinki odwołano, gdyż na skutek intensywnych opadów deszczu i silnego wiatru, nie mógł wystartować śmigłowiec ratowniczy. Z przejazdu czwartego odcinka także zrezygnowano, powodem była gruba warstwa błota pokrywająca trasę.

Groenholm wygrał trzy odcinki specjalne (OS 3, OS 5 i OS 6), na OS 7 triumfował Norweg Petter Solberg. Michał Kościuszko (Suzuki Ignis S1600) na siódmym odcinku zajął 24. miejsce i w klasyfikacji generalnej rajdu jest na 32 pozycji ze stratą 7.41,2 do lidera.