02-04-2007 18:23

Rajd Tunezji: dobry start Polaków

d2u9wyf
d2u9wyf

Marek Dąbrowski (KTM), motocyklista Orlen Teamu, zajął na trasie drugiego etapu Rajdu Tunezji siódme miejsce i w klasyfikacji generalnej jest na dziewiątej pozycji. Zwyciężył Hiszpan Marc Coma (KTM). Rajd Tunezji jest pierwszą eliminacją mistrzostw świata FIM w rajdach terenowych.

Drugi polski motocyklista Jacek Czachor na poniedziałkowym etapie uplasował się na 12. miejscu i w generalce jest także na 12. pozycji.

Jedyna polska załoga jadąca samochodem buggy - Łukasz Komornicki z pilotem Rafałem Martonem - zameldowała się na mecie na 9. miejscu i w klasyfikacji generalnej awansowała na piąte miejsce. Trasa miał ponad 400 km odcinków dojazdowych i 24,8 km odcinka specjalnego.

Drugi etap rajdu Tunezji był pierwszym rozegranym w Afryce. Dzień wcześniej zawodnicy ścigali się na Korsyce.

d2u9wyf

_ "To był typowy odcinek dla samochodów z napędem 4x4. Trasa malownicza, zielona, gdyż dopiero we wtorek wjeżdżamy na piasek. Było trochę ślisko, szczególnie na mokrej czerwonej glince pokrywającej drogę. Było też dużo pułapek, głębokich dziur, dużych kamieni na drodze. Miejscami wręcz brakowało fragmentów drogi. Nie można było jechać za szybko, aby nie uszkodzić samochodu" _ - powiedział na mecie Łukasz Komornicki.