Trwa ładowanie...

Rajd Szwecji: Ogier liderem, Kubica 11.

Share
Rajd Szwecji: Ogier liderem, Kubica 11.
Źródło: PAP/Marek Wicher
d3guszf

Mistrz świata Francuz Sebastien Ogier (Volkswagen Polo WRC) jest liderem Rajdu Szwecji po siedmiu odcinkach specjalnych. Robert Kubica zajmuje jedenaste, a Michał Sołowow (obaj Ford Fiesta RS WRC) 17. miejsce.

Ogier stracił na chwilę prowadzenie na rzecz Norwega Andreasa Mikkelsena (Volkswagen Polo WRC) po szóstym OS, ale wrócił na pierwsze miejsce po wygraniu siódmego, ostatniego w czwartek odcinka. Po drugim dniu rajdu wyprzedza Norwega o 5,8 s i fabrycznego kierowcę VW Polo WRC Fina Jari-Matti Latvalę o 12,2 s. Kubica traci do lidera 59,9 s, a Sołowow 2.43,9.

d3guszf

Były kierowca Formuły 1 podkreślał w krótkich wypowiedziach, że stara się poprawić pozycję, a jednocześnie jechać ostrożnie, bo to pierwsza impreza na śniegu i zależy mu, aby rywalizować jak najdłużej i nabierać doświadczenia w tak trudnych warunkach.

Robert Kubica plasował się na poszczególnych odcinkach na początku drugiej dziesiątki. Na popołudniowych odcinkach w czwartek (OS 5, 6, 7) był odpowiednio 13., 9. i 11.

W piątek odbędzie się kolejnych dziewięć odcinków drugiej eliminacji mistrzostw świata 2014. Zakończenie rajdu w sobotę.

czołówka Rajdu Szwecji po drugim dniu i siedmiu OS:

  1. Sebastien Ogier (Francja/Volkswagen Polo WRC) 39.56,5
  2. Andreas Mikkelsen (Norwegia/Volkswagen Polo WRC) strata 5,8
  3. Jari-Matti Latvala (Finlandia/Volkswagen Polo WRC) 12,2
  4. Ott Taenak (Estonia/Ford Fiesta WRC) 14,8
  5. Mads Ostberg (Norwegia/Citroen WRC) 22,5
  6. Mikko Hirvonen (Finlandia/Ford Fiesta WRC) 22,5 ...
  7. Robert Kubica (Polska/Ford Fiesta WRC) 59,9
  8. Michał Sołowow (Polska/Ford Fiesta WRC) 2.43,0
d3guszf

Podziel się opinią

Share
d3guszf
d3guszf
Więcej tematów