Trwa ładowanie...
d3r6mtc

Rajd Szwecji: Kubica 10. po pierwszej pętli, Latvala liderem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rajd Szwecji: Kubica 10. po pierwszej pętli, Latvala liderem
(PAP/Marek Wicher)
d3r6mtc

Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) jest 10. po pierwszej piątkowej pętli - czterech odcinkach specjalnych - Rajdu Szwecji, drugiej rundy mistrzostw świata. Prowadzi Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC).

Drugie miejsce zajmuje Norweg Andreas Mikkelsen (VW Polo WRC) tracąc do lidera 1,6 s, a trzecie jego rodak Mads Oestberg (Citroen DS3 WRC) - strata 26,6. Kubica po jedenastu odcinkach specjalnych jest wolniejszy od Latvali o 2.34,0.

Broniący tytułu, lider po pierwszym dniu Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC) na pierwszym, piątkowym OS-ie wypadł z trasy i stracił 4.30 do zwycięzcy Latvali. Później wygrał dwa z trzech OS-ów i awansował na 13. miejsce. Francuz ma 4.07,3 straty do lidera i - jak uważa - trudno to będzie odrobić.

d3r6mtc

W piątek rano groźną "przygodę" miał wicemistrz świata z ubiegłego sezonu Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC). Na trasie pierwszego odcinka wypadł z drogi i uszkodził koło. Do mety dojechał z ponad 40-minutową stratą i do kolejnej próby już nie wystartował, tylko został doholowany do serwisu.

Jadący samochodem WRC Michał Sołowow z pilotem Maciejem Baranem (Ford Fiesta) mieli problemy na trasie 11. odcinka specjalnego, lekko uszkodzili przód samochodu i do mety dotarli ze stratą ponad pół minuty. W klasyfikacji generalnej plasują się na 22. miejscu, mając prawie dziewięć minut straty do lidera.

W piątek kierowcy mają do przejechania jeszcze cztery odcinki w pętli popołudniowej i wieczorem superoes na torze wyścigowym kłusaków w Karlstad.

d3r6mtc

Podziel się opinią

Share

d3r6mtc

d3r6mtc