Rajd Rzeszowski: Grzyb liderem po pierwszym dniu

d2wwe69
d2wwe69

Grzegorz Grzyb z pilotem Damianem Siatkowskim, jadący Skodą Fabią S2000, prowadzą po pierwszym dniu 22. Rajdu Rzeszowskiego. Ich przewaga nad załogą Kajetan Kajetanowicz, Jarosław Baran (Subaru)
wynosi tylko 4,9 sekundy.

W piątek rozegranych zostało pięć odcinków specjalnych. Kajetanowicz wygrał trzy z nich, a Grzyb dwukrotnie był najszybszy na kultowej i najdłuższej, bo liczącej blisko 30 km, Lubeni. Prowadzący w klasyfikacji mistrzostw Polski i broniący tytułu Kajetanowicz wygrał oba odcinki Blizianka oraz odcinek medialny "Nowy Świat" w Rzeszowie.

Trzeci jest Maciej Rzeźnik z pilotem Przemysławem Mazurem, jadący Peugeotem 207 S2000, a czwartą lokatę zajmują bracia Michał i Grzegorz Bębenkowie na Subaru.

Kierowcy walczyli nie tylko na trudnych trasach, ale także z upałem. Różnice w czołówce klasyfikacji są bardzo małe, co gwarantuje duże emocje w sobotę, drugim i ostatnim dniu imprezy. W programie jest sześć odcinków specjalnych. Meta znajduje się pod rzeszowskim ratuszem.

d2wwe69

W rajdzie wystartowało 41 załóg, ale 11 z powodu awarii lub wypadków odpadło z rywalizacji po pierwszym dniu. Na starcie zabrało zajmującej drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski załogi Wojciech Chuchała - Kamil Heller, która podczas czwartkowego odcinka testowego wypadła z trasy i ich Subaru nie nadawało się do jazdy.

Rajd Rzeszowski jest 4. rundą mistrzostw Polski. Całkowita długości trasy wynosi 466 km, z czego 172 km to odcinki specjalne.