Rajd Portugalii: Loeb znów zwycięski

Rajd Portugalii: Loeb znów zwycięskiŹródło: AFP
d3qppvc
d3qppvc

Obrońca tytułu mistrza świata, Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) wygrał Rajd Portugalii, piątą eliminację mistrzostw świata.

Drugie miejsce zajął Fin Marcus Groenholm (Ford Focusa WRC) - strata 37,1, na trzeciej pozycji uplasował się jego rodak Mikko Hirvonen (Ford Focus WRC) tracąc do Loeba 2.08,1.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata liderem jest nadal Marcus Groenholm - 40 pkt. Na drugiej pozycji jest Loeb - 38 pkt, trzecie miejsce zajmuje po pięciu eliminacjach Mikko Hirvonen - 32 pkt.

Tegoroczny Rajd Portugalii był eliminacją mistrzostw świata po sześciu latach przerwy. Poprzedni rajd rozegrany w 2001 roku wygrał Fin Tommi Makinen (Mitsubishi Lancer), rok wcześniej w imprezie triumfował Anglik Richard Burns (Subaru Impreza)

d3qppvc

Zwycięzcy odcinków specjalnych: Loeb - 11 (OS4, OS6, OS7, OS8, OS9, OS10, OS11, OS12, OS13, OS15, OS18), Groenholm - 5 (OS1, OS3, OS5, OS16, OS17), Hirvonen - 2 (OS2, OS14).