Rajd Portugalii: Kubica 8. na odcinku testowym

Rajd Portugalii: Kubica 8. na odcinku testowymŹródło: PAP/Andre Lavadinho
d23hyr3
d23hyr3

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak (Ford Fiesta WRC) uzyskali 8. czas na środowym odcinku testowym przed Rajdem Portugalii. Najlepszy był Fin Jari-Matti Latvala, do którego polska ekipa straciła 5 sekund. Odcinek miał 4,98 km długości.

Swój najlepszy czas w odcinku testowym Robert Kubica, jadąc Fordem Fiesta WRC osiągnął podczas swojego trzeciego przejazdu. Polak przejechał pięciokilometrowy odcinek w czasie 3.10,2.

Rajd Portugalii, czwarta runda mistrzostw świata, rozpocznie się w czwartek i potrwa do niedzieli. Trasa ma w sumie 1404 km długości, w tym 339 km podzielonych na 16 odcinków specjalnych.

W trzech dotychczas rozegranych rundach rajdowych mistrzostw świata, Kubica nie zdobył punktów. 17 stycznia w Monte Carlo Kubica z pilotem Maciejem Szczepaniakiem, będąc na czwartej pozycji, wypadli z drogi i nie ukończyli dziewiątego odcinka specjalnego.

d23hyr3

W lutym w Rajdzie Szwecji uplasował się na 24. miejscu, gdyż kilka razy lądował w śnieżnych bandach przy trasie OS-ów. Także kolejny start - Rajd Meksyku w marcu - nie dał Polakowi dorobku punktowego, bowiem Ford załogi dwa razy dachował.