Trwa ładowanie...
d2i0out

Rajd Portugalii: ekstremalne warunki na zapoznaniu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rajd Portugalii: ekstremalne warunki na zapoznaniu
(@MikkoWRC)
d2i0out

Warunki panujące na zapoznaniu z trasą przed Rajdem Portugalii przypominają te z ubiegłorocznego Rajdu Polski. Drogi zamieniły się w rwące potoki, więc organizatorzy odwołali zapoznanie z odcinkami numer 3 i 9 ze względu na ich nieprzejezdność.

Rajd Portugalii rusza już w czwartek, ale jak na razie pogoda nie ułatwia zadania załogom. Zamiast portugalskiego słońca, na zapoznaniu na kierowców czekały chmury, deszcz i rozmoknięte drogi. Ich stan był tak fatalny, że kilka załóg zaliczyło małe przygody.

Abdulaziz Al-Kuwari, rywal Roberta Kubicy w walce o tytuł w WRC-2 z poprzedniego sezonu, wypadł z trasy. Z pomocą ruszyli Kubica i Elfyn Evans. Wspólnymi siłami udało im się wyciągnąć samochód z powrotem na drogę.

d2i0out

Robert and @ElfynEvans help fellow M-Sport driver Al-Kuwari get his recce car back on the straight and narrow #WRC pic.twitter.com/j3MwXw5frB

— M-Sport (@DovenbyHall) kwiecień 1, 2014

Fatalna jakość dróg sprawiła, że stały się one nieprzejezdne. Organizatorzy nie mieli więc wyboru i zapoznanie z OS3/9 zostało przerwane. Jeśli podobna pogoda utrzyma się przez kolejne dni może się okazać, że doświadczenia z ubiegłorocznego Rajdu Polski przydadzą się załodze Robert Kubica/Maciej Szczepaniak w Portugalii.

Sorry about my language but it's f....ng raining a lot. This picture is from bridge on start of stage three :-D pic.twitter.com/ipaokLVnOa

— Mikko Hirvonen (@MikkoWRC) kwiecień 1, 2014

_ MR _

d2i0out

Podziel się opinią

Share

d2i0out

d2i0out