Rajd Polski: zwycięstwo Skody

Rajd Polski: zwycięstwo SkodyŹródło: Materiały prasowe
da14199
da14199

Esapekka Lappi i Janne Ferm zasiadający Skody Fabii Super 2000 zwyciężyli tegoroczny Rajd Polski. Była to przedostatnia impreza z cyklu Mistrzostw Europy.

Występ był debiutem 21-letniego Fina w zespole fabrycznym. Dodajmy, że wypadł on niezwykle okazale, gdyż Lappi wygrał aż 10 spośród 13 odcinków specjalnych. Co ciekawe, został on najmłodszym zwycięzcą w historii tej największej polskiej imprezy rajdowej.

Bardzo dobre wyniki w swojej klasie osiągnęła też załoga Tomasz Gryc/Michał Kuśnierz, startująca Citroenem C2 R2 Max. Wygrali oni 5 oesów, co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca na podium.

Podczas zawodów odbyła się premiera Citroena DS3 R1, który ma stać się dobrym narzędziem treningowych dla rozpoczynających rajdową przygodę młodych kierowców.