Trwa ładowanie...
d4769hm

Rajd Polski: Robert Kubica znów 2. na superoesie!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rajd Polski: Robert Kubica znów 2. na superoesie!
(Marcin Hennek)
d4769hm

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak mają za sobą kolejny bardzo udany dzień w Rajdzie Polski. Nasza załoga podobnie, jak w piątek jechała bardzo szybko, pewnie i płynnie. Na potwierdzenie wysokiej formy zajęli drugie miejsce w kończącym drugi etap superoesie na torze w Mikołajkach. Przed ostatnim dniem zmagań Kubica zajmuje siódme miejsce, liderem jest Sebastien Ogier, ale jego przewaga nad Andreasem Mikkelsenem wynosi tylko 5,6 sek. Walka o zwycięstwo zapowiada się pasjonująco!.

Sobotni etap rozpoczął się od wygranej odcinka Mazury przez Ogiera. Podczas tej próby Kubicy przytrafił się jedyny poważniejszy dzisiaj błąd, który kosztował go 20 sek. Później jednak krakowianin jechał już tempem czołówki. Na kolejnej próbie uzyskał trzeci czas, przegrywając jedynie z niesamowicie szybkimi na mazurskich trasach Ott Tanakiem i Mikkelsenem.

To właśnie Tanak i Mikkelsen mają szansę odebrać Ogierowi zwycięstwo w Rajdzie Polski. Norweg wygląda na kierowcę, który gotowy jest wiele zaryzykować, aby tylko wygrać. Strata 5,6 sek. do Ogiera jest w jego zasięgu. Tanak do Francuza traci 12 sek., ale już nie raz udowodnił w tym rajdzie, że potrafi zaskoczyć. Skreślać nie można również Jariego-Mattiego Latvali, który z pewnością zrobi wszystko, aby Rajd Polski skończyć przynajmniej na podium.

d4769hm

Polscy kibice będą trzymać kciuki za Kubicę, który jedzie jeden ze swoich najlepszych rajdów w karierze. Kubica przed startem superoesu, podczas rozmów z dziennikarzami i członkami swojego zespołu był w bardzo dobrym nastroju. - Jestem zadowolony, właśnie o to chodzi, aby jechać na miarę swoich możliwości - mówił.

Niewiele brakowało, a dzień zakończyłby jeszcze w lepszym humorze, ponieważ superoes ukończył na drugim miejscu. Co ciekawe, kierowcy już trzykrotnie pokonywali superoes "Mikołajki Arena" i za każdym razem Kubica był drugi. W czwartek przegrał z Ogierem, dzień później z Martinem Prokopem, a teraz o 0,1 sek. ponownie z kierowcą Volswagena.

W niedzielę kierowcy do pokonania mają do tylko odcinek Baranowo, który będzie przejeżdżany dwukrotnie.

Z Mikołajek, Maciej Rowiński

d4769hm

Podziel się opinią

Share

d4769hm

d4769hm