Trwa ładowanie...
d3jmfxi

Rajd Polski: Ogier powiększył przewagę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rajd Polski: Ogier powiększył przewagę
(Norbert Barczyk/Newspix.pl)
d3jmfxi

Przed ostatnią sobotnią próbą w 71. Rajdzie Polski, siódmej rundzie mistrzostw świata - nocnym superoesie Mikołajki Arena liderem jest broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC). Na trasie nie ma już Polaków jadących samochodami WRC.

Po dachowaniach wycofali się Michał Sołowow i Krzysztof Hołowczyc, a Robert Kubica (wszyscy Ford Fiesta WRC) urwał w swoim aucie koło odcinku specjalnym Stare Juchy i nie mógł kontynuować jazdy. Jeżeli serwis naprawi rajdówkę Kubicy, krakowianin wystartuje w niedzielę, ostatniego dnia rajdu, w systemie Rally2.

Jednak za każdy odcinek specjalny, którego nie ukończył poprzedniego dnia, dostanie po pięć minut karnych i nie będzie już miał szans na walkę o dobrą lokatę na mecie.

d3jmfxi

Przed startem do pechowego 17. OS-u Kubica był sklasyfikowany na wysokiej szóstej pozycji, ze stratą 2.42,6 do lidera.

Ogier przed superoesem wyprzedza już o 59,7 s Norwega Andreasa Mikkelsena (VW Polo WRC), na trzeciej pozycji jest Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) ze stratą 2.18,8.

Dwa ostatnie odcinki specjalne wygrał Fin Jari-Matti Latvala, Ogier był drugi (obaj Polo WRC). Latvala jednak po pechowym odcinku, na którym uszkodził przednie zawieszenie, w klasyfikacji generalnej jest dopiero szósty ze stratą 2.44,0 do lidera.

Do trzeciego Neuville'a traci jednak tylko około 26 s i jeżeli w niedzielę utrzyma tak wysokie tempo jak na dwóch wygranych OS-ach w sobotę, może walczyć o trzecią lokatę.

d3jmfxi

Podziel się opinią

Share

d3jmfxi

d3jmfxi