Trwa ładowanie...
ddqcp7k

Rajd Polski: Kubica szósty po pierwszej pętli

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rajd Polski: Kubica szósty po pierwszej pętli
(PAP/Marek Wicher)
ddqcp7k

Po pierwszej sobotniej pętli Rajdu Polski Robert Kubica z Maciejem Szczepaniakiem zajmują szóste miejsce w klasyfikacji rajdu. Liderem jest Andreas Mikkelsen.

Rywalizację trzeciego dnia rajdu rozpoczęło ściganie na oesie Chmielewo, na którym najlepszy czas uzyskał Andreas Mikkelsen, wyprzedzając Sebastiena Ogiera o 0,4 sek. Kubica miał siódmy wynik, jadąc dosyć ostrożnie, mając w pamięci dachowanie sprzed roku na trasie tego odcinka.

- To był dobry odcinek na rozpoczęcie tak długiego dnia. Właśnie na tym oesie w zeszłym roku dachowałem podczas testów. Wówczas jechałem w przeciwnym kierunku - powiedział krakowianin.

ddqcp7k

Kolejny oes Stare Juchy okazał się bardzo wymagający i zdradliwy. Kubica, podobnie jak Ogier, Latvala czy Evans musiał zawracać na śliskiej kostce po przestrzeleniu skrzyżowania. Niedaleko przed metą na kierowców czekała jeszcze jedna pułapka - wielka dziura.

- Było bardzo ślisko na kostce brukowej. Później chyba złapałem kapcia. Na jednym ze skrzyżowań musiałem cofać - skomentował krótko na mecie oesu krakowianin. Z kolei Krzysztof Hołowczyc dodał, że dziura była tak duża, że po wjechaniu w nią, cały system się zresetował.

Niestety na 13. odcinku "Hołek" dachował 3,3 km za startem oesu. Małą przygodę zaliczył również Kubica. Biało-czerwona Fiesta oparła się na chwilę o kłody, ale jak powiedział sam kierowca, "wszystko OK".

Najdłuższy oes Gołdap okazał się pechowy dla wielu kierowców. Mads Osterg dachował, jego zespołowy kolega Kris Meeke przebił oponę, a Jari-Matti Latvala uszkodził zawieszenie. Problemy nie ominęły również Kubicy. Spowolniony przez porządkowego stracił koncentrację i przebił oponę. Ponieważ wcześniej również złapał "kapcia", odcinek Baranowo musiał przejechać z przebitą oponą.

Przez cały ostatni oes pierwszej pętli krakowianin walczył z autem, ale udało mu się ograniczyć stratę do minimum. Kubica uzyskał 10. czas. - Mam nadzieję, że podczas drugich przejazdów będziemy mieli więcej szczęścia - powiedział polski kierowca na mecie odcinka Baranowo. Najszybszy był Sebastien Ogier, ale liderem rajdu pozostaje jego kolega z Volkswagena Andreas Mikkelsen. W generalce Kubica zajmuje szóste miejsce.

ddqcp7k

Podziel się opinią

Share

ddqcp7k

ddqcp7k