27-06-2005 12:55

Rajd Orientu: Czachor piąty, Dąbrowski szósty

d3elgah
d3elgah

Pierwszy odcinek specjalny Rajdu Orientu, czwartej tegorocznej eliminacji mistrzostw świata FIM w rajdach terenowych, w kategorii motocykli wygrał Francuz Cyril Despres. Jacek Czachor był piąty, Marek Dąbrowski zameldował się na mecie na szóstej pozycji.

W rywalizacji kierowców samochodów 141-kilometrową kamienistą trasę odcinka specjalnego, prowadzącą po górskich drogach na zachód od Ankary, najszybciej pokonał kierowca z RPA Giniel de Villiers, drugie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej mistrzostw Francuz Bruno Saby.

Na pierwszym odcinku specjalnym sklasyfikowano 27 motocyklistów i kierowców quadów i 25 załóg samochodów terenowych i ciężarówek.