18-02-2007 13:55

Rajd Norwegii : triumf Hirvonena

d392jxo
d392jxo

Fiński kierowca Mikko Hirvonen (Ford Focus WRC) wygrał Rajd Norwegii, trzecią eliminację mistrzostw świata.

To jego drugie zwycięstwo w karierze, poprzednio triumfował w Australii (2006).

Hirvonen wyprzedził o 9,5 s rodaka Marcusa Groenholma (Ford Focus WRC) i o 3.44,6 Norwega Henninga Solberga (Ford Focus WRC). Czwarty był brat Henninga, Petter Solberg (Subaru Impreza)
. Do zwycięzcy stracił niewiele ponad cztery minuty.

Hirvonen prowadził od startu do mety w norweskich zawodach, które po raz pierwszy znalazły się w programie rajdowych MŚ. W rajdzie bardzo dobrze spisali się kierowcy Forda, którzy w komplecie zajęli podium.

d392jxo

Broniący tytułu mistrzowskiego Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) miał sporo problemów (dwukrotnie wypadał z trasy) i ostatecznie zajął dopiero 14. miejsce, mimo że wygrał niemal połowę odcinków specjalnych (8 z 18).

W klasyfikacji generalnej MŚ, po trzech eliminacjach, prowadzi Groenholm 24 pkt (najlepszy w Rajdzie Monte Carlo) przed Hirvonenem 20 pkt i Loebem 18 pkt (zwyciężył w Szwecji).

W dniach 9-11 marca kierowcy będą ścigali się w Meksyku.