17-08-2007 11:37

Rajd Niemiec: Loeb wygrał pierwszy odcinek specjalny

d2oe62q
d2oe62q

Obrońca tytułu mistrza świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) wygrał pierwszy odcinek specjalny Rajdu Niemiec, dziesiątej rundy mistrzostw świata.

Drugie miejsce zajął Belg Francois Duval jadący Citroenem Xsarą WRC - strata 3 s, na trzecim uplasował się drugi fabryczny kierowca francuskiego zespołu, Hiszpan Dani Sordo (Citroen C4 WRC) - strata 3,8 s.

Lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Fin Marcus Groenholm zajął 7. miejsce ze strata 10,2 s do zwycięzcy.

Pierwszego dnia rajdu kierowcy mają do przejechania sześć odcinków specjalnych. Trasa Rajdu Niemiec podzielonego na trzy etapy ma 1227 km w tym 356 km odcinków specjalnych. Pierwszego dnia załogi będą miały do przejechania sześć odcinków, w sobotę osiem, w niedzielę pięć.