Trwa ładowanie...
d2vd2sj

Rajd Monte Carlo: wypadek Kubicy przez awarię pedału hamulca

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rajd Monte Carlo: wypadek Kubicy przez awarię pedału hamulca
(PAP/EPA)
d2vd2sj

Awaria pedału hamulca spowodowała wypadek polskiej załogi Robert Kubica/Maciej Szczepaniak tuż za linią mety słynnego odcinka specjalnego przez Col de Turini w Rajdzie Monte Carlo. Kubica uzyskał znakomity czas, ale zaraz za metą urwał się pedał hamulca i Fiesta uderzyła w ścianę. Załodze nic się nie stało, ale dalsza jazda była niemożliwa. Pierwszą rundę WRC wygrał broniący tytułu Sebastien Ogier.

OS13 COL ST JEAN - ST LAURENT 1 (10.16 km)

Kubica i jego pilot Maciej Szczepaniak na trasę 13. oesu wyjechali jako piąta załoga. Różnice na mecie były minimalne, a najszybszy okazał się Kris Meek z Citroena, który o sekundę wyprzedził Sebastiena Loeba.

d2vd2sj

Polski kierowca uzyskał dziesiąty czas, tracąc do zwycięzcy 8,8 sek. Hamulce w samochodzie Kubicy po dotarciu do mety były rozgrzane do czerwoności, więc Kubica nie mógł nawet na chwilę zatrzymać się, aby porozmawiać z dziennikarzami tylko pojechał dalej, aby je schłodzić.

(fot. WRC)

OS14 LA BOLLENE VESUBIE - SOSPEL (31.66 km)

Legendarny odcinek przez Col de Turini to prawdziwy rarytas dla wszystkich kierowców. Blisko 32 km w zdradliwych warunkach najszybciej pokonał Sebastien Loeb. Olbrzymiego pecha miał Kubica, który jechał znakomitym tempem, "wykręcił" świetny czas, ale tuż po minięciu linii lotnej mety urwał się pedał hamulca i Fiesta uderzyła w mur. O dalszej jeździe nie mogło być mowy, jednak najważniejsze, że załodze nic się nie stało, a mogło skończyć się dużo gorzej. Wielka szkoda, Kubica po tym, co pokazał w Monte Carlo zasłużył co najmniej na miejsce w "10", a nie odpadnięcie w wyniku awarii technicznej.

d2vd2sj

Post użytkownika Robert Kubica.

OS15 COL ST JEAN - ST LAURENT 2 Power Stage (10.16 km)

Ostatni odcinek Rajdu Monte Carlo to tzw. Power Stage, czyli próba, której wygranie daje zwycięzcy dodatkowe trzy punkty w klasyfikacji generalnej rajdu. Odcinek wygrał Kris Meeke, minimalnie wyprzedzając Loeba i Jari-Matti Latvalę. Cały rajd wygrał Sebastien Ogier, który od pierwszego oesu jechał bardzo rozważnie.

d2vd2sj

Warto zwrócić uwagę, że w Rajdzie Monte Carlo odcinki specjalne wygrywało czterech kierowców: Loeb (5), Ogier (2), Meeke (3), Kubica (4).

Kolejna runda WRC odbędzie się w dniach 12-15 lutego w Szwecji.

Maciej Rowiński, WP.PL
Dyskutuj z autorem na Twitterze
Obserwuj @maciej_rowinski

d2vd2sj

Podziel się opinią

Share

d2vd2sj

d2vd2sj