Rajd Meksyku: Ogier najlepszy na otwarcie, Kubica 9.

Rajd Meksyku: Ogier najlepszy na otwarcie, Kubica 9.Źródło: PAP/EPA
d42rjeo
d42rjeo

Tysiące fanów stłoczonych w historycznym miejscu miasta Guanajuato obserwowało rywalizację na pierwszym odcinku specjalnym Rajdu Meksyku. Kilometrową próbę wygrał mistrz świata Sebastien Ogier, polska załoga Robert Kubica/Maciej Szczepaniak zajęła dziewiąte miejsce.

Muzyka i taniec towarzyszyły niezwykle barwnej oprawie ceremonii otwarcia trzeciej rundy rajdowych mistrzostw świata. Zaraz po ceremonii rozpoczęła się rywalizacja na pierwszym oesie, kilometrowej próbie, której trasa wiodła przez podziemne tunele zbudowane w XVII wieku przez górników wydobywających srebro.

W bardzo klimatycznej scenerii najszybszy okazał się Sebastien Ogier. - Jazda przy tak wielu kibicach to wspaniałe uczucie. Tu zawsze jest bardzo ślisko i trzeba uważać, w ogóle nie ryzykowałem - powiedział na mecie pierwszego oesu kierowca Volkswagena.

Niespodzianką było drugie miejsce Estończyka Otta Tanaka, który w Meksyku jedzie Fordem Fiestą R5 w kategorii WRC2, a więc samochodem słabszym od tzw. wurców. Debiutujący w Meksyku Kubica zajął dziewiąte miejsce, uzyskując lepszy czas m.in. od startującego również po raz pierwszy w tym rajdzie fabrycznego kierowcy M-Sport Elfyna Evansa.

d42rjeo

Prawdziwa rywalizacja rozpoczyna się w piątek. 10 odcinków specjalnych o łącznej długości 148,62 km zapowiada się bardzo ciekawie. Pierwsza załoga wyruszy na trasę OS2 Los Mexicanos dokładnie o 15:32.

Wyniki OS1 Monster Street Stage Guanajuato (1,01 km)