09-10-2008 18:46

Rajd Korsyki: Duval najszybszy

du3xjqt
du3xjqt

Belg Francois Duval (Ford Focus WRC) wygrał odcinek testowy przed rozpoczynającym się w piątek 52. Rajdem Korsyki, trzynastą eliminacją mistrzostw świata 2008.

Trasę wyznaczono między miejscowościami Afa i Valle di Mezzana, 12 km na północ od Ajaccio. Park serwisowy rajdu znajduje się w porcie w stolicy Korsyki.

Drugi czas miał obrońca tytułu mistrza świata, lider klasyfikacji generalnej Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC), a trzeci Hiszpan Dani Sordo (Citroen C4 WRC).

Rajd Korsyki długości 1094 km zakończy się 12 października. Zawodnicy będą mieli do przejechania 16 odcinków specjalnych o łącznej długości 359 km.

du3xjqt

Trzy poprzednie edycje Rajdu Korsyki wygrał Loeb, który także w tym roku uważany jest za faworyta. W ubiegłym roku drugie miejsce zajął Fin Marcus Groenholm, który po sezonie 2007 zakończył karierę i obecnie sporadycznie startuje w rallycrossie.

W sezonie 2008 do rozegrania zostały jeszcze trzy imprezy zaliczane do mistrzostw świata. Po Rajdzie Korsyki na przełomie października i listopada kierowców czeka start w Japonii i na początku grudnia Rajd Wielkiej Brytanii.

Na Korsyce wystąpi jedna polska załoga - Michał Kościuszko z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Suzuki Swift S1600). W klasyfikacji JWRC prowadzi Francuz Sebastien Ogier (Citroen C2 S1600) - 34 pkt. Kościuszko po pechowym dla siebie Rajdzie Katalonii (miał poważne problemy techniczne i zajął w JWRC 9. miejsce) spadł na piątą pozycję i ma 22 pkt. Prowadzi Francuz Sebastien Ogier (Citroen C2 S1600) - 34 pkt.

"Trasa jest ciekawa, trudna technicznie, dość szybka. Nawierzchnia jest nierówna i brudna, a w wielu zacienionych miejscach wilgotna i bardzo śliska. Startujemy jako piąta załoga JWRC i musimy odrabiać poważne straty punktowe, poniesione w wyniku awarii technicznych w Jordanii i Katalonii. Mamy wciąż szanse na podium w mistrzostwach i będziemy o nie walczyć do końca" - powiedział po zapoznaniu z trasą Michał Kościuszko.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata liderem jest Loeb - 94 pkt przed Finem Mikko Hirvonenem (Ford Focus WRC) - 84 pkt i Hiszpanem Sordo - 59 pkt.