Rajd Katalonii: Groenholm liderem po czterech odcinkach

d172v0g
d172v0g

Fiński kierowca Marcus Groenholm (Ford Focus)
jest liderem 42. Rajdu Katalonii, czwartej tegorocznej eliminacji samochodowych mistrzostw świata, po czterech z sześciu piątkowych odcinków specjalnych.

Fin był najszybszy na trzech odcinkach. Czwarty minimalnie wygrał obrońca tytułu mistrzowskiego Francuz Sebastien Loeb (Citroen Xsara)
, który po czterech OS zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji, tracąc do Groenholma 9,3 sekundy.

Jedyny startujący w Rajdzie Katalonii polski kierowca - Michał Kościuszko (Suzuki Ignis 1600) zajmuje po czterech OS 23. miejsce, ze stratą 7.55,5 do lidera.

Podczas drugiego odcinka specjalnego doszło do tragicznego w skutkach wypadku w wyniku którego zmarł Niemiec Joerg Bastuck, pilot jadącego Citroenem Aarona Burkarta. Niemiecki zawodnik, zmieniający uszkodzone koło w swoim aucie, został potrącony przez inny uczestniczący w rajdzie samochód. 35-letni Bastuck został przetransportowany helikopterem do szpitala w Tarragonie, gdzie zmarł w wyniku doznanych obrażeń.