03-04-2010 16:13

Rajd Jordanii: zwycięstwo Loeba

dqjdr0i
dqjdr0i

Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) wygrał Rajd Jordanii, trzecią eliminację mistrzostw świata. Michał Kościuszko (Ford Fiesta S2000) wycofał się z imprezy po wypadku w ostatnim dniu rywalizacji.

Drugie miejsce zajął Fin Jari-Matti Latvala (Ford Focus WRC) tracąc do zwycięzcy 35,8 s, a trzecie Norweg Petter Solberg (Citroen C4 WRC) - strata 1.11,8.

Kościuszko wypadł z trasy na 16. odcinku specjalnym. Ford Fiesta Polaka spadł w przepaść, kierowca znajduje się pod opieką lekarzy w stolicy Jordanii Ammanie.

- Wygląda na to, że nic poważnego się nie stało, jestem poobijany, choć na początku wyglądało to nieciekawie - powiedział radiu RMF FM Michał Kościuszko.

dqjdr0i

Sześciokrotny mistrz świata 36-letni Sebastien Loeb dzięki drugiemu w tym sezonie zwycięstwu (wcześniej triumfował w Rajdzie Meksyku), a 56. w karierze, powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej MŚ nad Latvalą do 25 pkt. Francuz wygrał dziewięć z dwudziestu jeden rozegranych odcinków, Latvala i Solberg - po pięć, po jednym Sebastien Ogier i Dani Sordo.

W klasyfikacji SWRC triumfował Hiszpan Xevi Pons (Ford Fiesta S2000), który jest także liderem mistrzostw świata.

Rajd był rozgrywany w bardzo trudnych warunkach, temperatura powietrza w południe dochodziła do ponad 40 st. C.

Kolejna eliminacja mistrzostw świata - Rajd Turcji zostanie rozegrany w dniach 16-18 kwietnia.