17-11-2007 18:39

Rajd Irlandii: Loeb liderem po drugim dniu

d24e1gf
d24e1gf

Obrońca tytułu mistrza świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) jest po drugim dniu liderem Rajdu Irlandii, 15. eliminacji mistrzostw świata.

Na drugiej pozycji jest Hiszpan Dani Sordo (Citroen C4 WRC) tracąc do lidera 59,3 s, trzecie miejsce zajmuje Fin Jari-Matti Latvala (Ford Focus WRC) - strata 2.08,8.

Loeb z sześciu rozegranych drugiego dnia rajdu odcinków specjalnych wygrał cztery, na dwóch triumfował Australijczyk Chris Atkinson (Subaru Impreza WRC).

"Nie miałem żadnych problemów, to był perfekcyjny dzień. Nie popełniłem błędów, nie ryzykowałem. Ale został jeszcze jeden dzień, trzeba dojechać do mety" - stwierdził na mecie drugiego etapu Leob.

d24e1gf

Na warunki na trasie narzekał Dani Sordo. "Na trasie było dużo naniesionego błota, w niektórych miejscach stała woda. Trzeba bardzo uważać, aby nie opuścić drogi. Chcę dojechać do mety na drugiej pozycji" - powiedział Sordo.

W niedzielę, ostatnim dniu rajdu, kierowcy mają do przejechania cztery odcinki specjalne. Jeżeli Loeb utrzyma przewagę i zwycięży, będzie miał przed ostatnią eliminacją mistrzostw świata - Rajdem Anglii (30 listopada-2 grudnia) sześć punktów przewagi nad Finem Marcusem Groenholmem (Ford Focus WRC), który pierwszego dnia rajdu miał wypadek i wycofał się z Eajdu Irlandii.