15-11-2007 21:44

Rajd Irlandii: Groenholm wygrał superoes

d2h8ugn
d2h8ugn

Lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Fin Marcus Groenholm (Ford Focus WRC) wygrał w czwartek wieczorem superoes Stormont o długości 1,8 km rozpoczynający Rajd Irlandii, 15. eliminację mistrzostw świata.

Drugie miejsce zajął obrońca tytułu mistrza świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) tracąc do Fina 0,9 s, na trzeciej pozycji uplasował się Anglik Kris Mekke (Subaru Impreza WRC) - strata 1,0 s.

W piątek załogi mają do przejechania dziewięć odcinków specjalnych o długości 171 km, w sobotę sześć - 118,2 km i w niedzielę na zakończenie rajdu cztery o długości 55,9 km.

Do finałowych rozstrzygnięć w sezonie 2007 zostały do rozegrania jeszcze dwie eliminacje - Rajd Irlandii i dwa tygodnie później Rajd Anglii.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata liderem jest Fin Marcus Groenholm (Ford Focus WRC), który dotychczas zgromadził 104 pkt. Na drugiej pozycji jest obrońca tytułu Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) - 100 pkt.