Trwa ładowanie...
d3sbeyr

Rajd Hiszpanii: Kubica dziewiąty, Ford Fiesta znowu się popsuł

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rajd Hiszpanii: Kubica dziewiąty, Ford Fiesta znowu się popsuł
(PAP/EPA)
d3sbeyr

Robert Kubica (Ford Fiesta WRC), pomimo poważnej awarii samochodu, ukończył wszystkie trzy odcinki specjalne porannej pętli Rajdu Hiszpanii, przedostatniej rundy samochodowych mistrzostw świata. Jest dziewiąty, a prowadzi Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC).

Kubica traci do broniącego tytułu Ogiera 5.47,7.

Wszystkie trzy OS-y mistrz świata WRC-2 przejechał samochodem ustawionym w trybie awaryjnym. Już na pierwszym porannym odcinku doszło do awarii napędu, który przenoszony jest tylko na przednią oś. Tył nie jest napędzany, co powoduje, że jazda po śliskiej nawierzchni jest bardzo niebezpieczna.

d3sbeyr

Po trzech sobotnich próbach drugi jest Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC) ze stratą 28,3 s, a trzeci jego rodak Mikko Hirvonen (Ford Fiesta WRC) - 51,9 s.

Latvala zdecydowanie przyśpieszył. Partner mistrza świata z zespołu wygrał dwa odcinki i zapowiada walkę o zwycięstwo w rajdzie.

Teraz kierowcy pojechali do serwisu, gdzie ekipa Forda powinna wymienić w samochodzie Kubicy uszkodzony dyferencjał. Popołudniowa pętla rozpoczyna się o godz. 14.16.

d3sbeyr

Podziel się opinią

Share

d3sbeyr

d3sbeyr