Trwa ładowanie...

Rajd Hiszpanii: Kubica 11. po pierwszym oesie

Share
Rajd Hiszpanii: Kubica 11. po pierwszym oesie
Źródło: M-Sport
d2271v3

Rajd Hiszpanii wystartował. Na czwartek zaplanowano odcinek testowy oraz pierwszy, liczący zaledwie 3,2 km odcinek specjalny. Krótką próbę na ulicach Barcelony wygrał kierowca Volkswagena Andreas Mikkelsen. Robert Kubica miał 11. czas, do zwycięzcy stracił 9,1 sek.

Czwartkowy oes był przetarciem przed prawdziwą rywalizacją, która rozpocznie się w piątek. Załogi będą mieli do pokonania sześć szutrowych odcinków o łącznej długości 138,54 km. Przez kolejne dwa dni kierowcy będą jeździć już wyłącznie po asfalcie. Rajd Hiszpanii to jedyna runda w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC), której trasa wiedzie zarówno po asfalcie, jak i szutrze

d2271v3

Pierwszy oes wygrał Andreas Mikkelsen przed swoim zespołowym kolegą Sebastienem Ogierem i Thierrym Neuvillem z Hyundaia. Kubica miał 11. czas.

- Nie było łatwo, ponieważ jazda na oponach szutrowych na asfalcie jest dla mnie trudna, ponieważ wydaje mi się, że przyczepność jest, kiedy jej nie ma. Ciężko było także ze względu na moje ograniczenia, bo było ciasno - powiedział Kubica po pierwszym odcinku.

d2271v3

Podziel się opinią

Share
d2271v3
d2271v3
Więcej tematów