Rajd Faraonów: Przygoński czwarty

Rajd Faraonów: Przygoński czwartyŹródło: PAP
d28a7ie
d28a7ie

23-letni Jakub Przygoński znakomicie radzi sobie na trasie Rajdu Faraonów. Młody polski motocyklista pokazuje, że ma wielki talent i z powodzeniem rywalizuje nawet z takim asem, jak Francuz Cyril Despres.

Na piąym etapie odbywającego się w Egipcie rajdu zawodnik Orlen Teamu zajął czwarte miejsce. W klasyfikacji generalnej także jest czwarty. Prowadzi Francuz Cyril Despres, który na mecie czwartkowego etapu był siódmy. Wygrał Chilijczyk Francisco Lopez.

W czwartek wyższość Przygońskiego musiał uznać sam Cyril Despres, dwukrotny zwycięzca Rajdu Dakar (w latach 2005 i 2007), który stracił do Polaka ponad 2 minuty. W klasyfikacji generalnej Przygoński jest czwarty ze stratą ponad 22 minut do Francuza.

Kapitan polskiego zespołu Jacek Czachor został sklasyfikowany na 22. pozycji, ze stratą ponad dwóch godzin do Lopeza. W klasyfikacji generalnej jest dziesiąty.