14-08-2007 16:14

Rajd dos Sertoes: Rodrigues liderem, Polacy awansują

d2n1je4
d2n1je4

Francuz Cyril Despres wygrał piąty etap terenowego rajdu dos Sertoes w Brazylii, trzeciej rundy mistrzostw świata FIM. Liderem jest nadal Brazylijczyk Jose Helio Rodrigues, który tym etapie był na drugim miejscu. Marek Dąbrowski zameldował się na mecie na siódmej pozycji, Jacek Czachor na 10.

Piąty etap prowadzący z Sao Raimundo Nonato do Barra miał długość 493 km, w tym 394 km stanowił odcinek specjalny.

Despres przejechał trasę odcinka specjalnego w czasie 4:51.39,3. Drugi na mecie Rodrigues miał czas 4:56.19,9, trzecie miejsce zajął Brazylijczyk Jean Azevedo - 4:59.11,0. Azevedo, po awarii motocykla na trasie 2. etapu, nie ma już szans w walce o czołowe lokaty.

Marek Dąbrowski zajął 7. miejsce - 5:20.06,0 i w klasie Open Super Production zajmuje 4. pozycję. Jacek Czachor był 10. - 5:32.06,8 i w klasie 450 ccm jest także czwarty.