ycipk-23dxf0

Rajd Dakar: Łaskawiec znowu wygrał etap!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rajd Dakar: Łaskawiec znowu wygrał etap!
(PAP/EPA)
ycipk-23dxf0

Łukasz Łaskawiec znowu wygrał etap w Rajdzie Dakar. Tym razem polski quadzista okazał się najlepszy podczas dziesiątego etapu z Cordoby do miejscowości La Rioja. Na trzecim miejscu dojechał Rafał Sonik. Dzień wcześniej Łaskawiec wygrał dziewiąty etap.

Na odcinku specjalnym o długości 357 km Polak o minutę i trzydzieści pięć sekund wyprzedził Chilijczyka Ignacio Nicolasa Casale. Jako trzeci linię mety minął drugi z Polaków, Rafał Sonik, który stracił do rodaka trzy minuty i dwadzieścia trzy sekundy.

Przez większą część trasy wtorkowego etapu Łaksawiec wymieniał się na pozycji lidera z Sebastianem Husseinim. Zawodnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich jeszcze na dziesiątym waypoincie wyprzedzał Polaka o pięćdziesiąt sekund, ale już na następnym był piąty ze stratą czterech minut i pięćdziesięciu dziewięciu sekund. Husseini do końca etapu nie odrobił już tej straty i dojechał na szóstej pozycji, tracąc ponad sześć minut do zwycięzcy.

ycipk-23dxf0

W klasyfikacji generalnej Łaskawiec awansował na czwarte miejsce. Liderem pozostał Argentyńczyk Marcos Patronelli. Drugi jest reprezentant Chile Ignacio Nicolas Casale ze stratą 1:27.47, trzeci Rafał Sonik - 2:05.51, a czwarty Łaskawiec - 2:59:33.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-23dxf0

ycipk-23dxf0
ycipk-23dxf0