Rajd Dakar: Hołowczyc czwarty, najszybszy Al-Attiyah

Rajd Dakar: Hołowczyc czwarty, najszybszy Al-AttiyahŹródło: PAP/EPA
dr4321e
dr4321e

Krzysztof Hołowczyc zajął czwarte miejsce na drugim etapie 37. Rajdu Dakar. Etap z odcinkiem specjalnym o długości 518 km wygrał Katarczyk Nasser al-Attiyah i został liderem klasyfikacji.

Pierwszy, niedzielny etap Buenos Aires - Villa Carlos Paz także wygrał al-Attiyah, ale dostał dwuminutową karę za przekroczenie dozwolonej prędkości w strefie z ograniczeniem. To spowodowało, że spadł w klasyfikacji na siódmą pozycję.

W poniedziałek doskonały kierowca rajdowy z Kataru pokonał Giniela de Villiersa z RPA o 8.30, i Holendra Bernharda ten Brinke'a o 10.04.

Czwarty na mecie Hołowczyc stracił do zwycięzcy 11.12. Olsztynianin jest także czwarty w klasyfikacji generalnej.