Rajd Dakar: groźny wypadek Hołowczyca, problemy Czachora

Rajd Dakar: groźny wypadek Hołowczyca, problemy CzachoraŹródło: holek.pl
d1ku03p
d1ku03p

Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin (Nissan Navara)
mieli wypadek podczas 13. etapu Rajdu Dakar. Polski kierowca nie doznał poważnych obrażeń, ale został helikopterem przetransportowany do punktu medycznego w Tambakundzie. Jacek Czachor (KTM) pomylił trasę i stracił prawie 1,5 godziny do zwycięzcy Cirila Despresa (KTM).

Wśród kierowców samochodów etap wygrał Carlos Sainz (Volkswagen)
, drugi był Stephane Peterhansel (Mitsubishi)
tracąc 26 s do Hiszpana. Peterhansel jest liderem rajdu w klasyfikacji generalnej, Sainz jest na 9 miejscu.

Do wypadku Hołowczyca doszło na 140. kilometrze odcinka specjalnego. Samochód wpadł w dziurę na trasie, a następnie przekoziołkował. Lekarz, który pojawił się na miejscu wypadku, nie stwierdził żadnych poważnych obrażeń u kierowcy i pilota.

Polak doznał stłuczenia klatki piersiowej i najprawdopodobniej ma pęknięte żebra. Helikopterem został przetransportowany do punktu medycznego w Tambakundzie, gdzie znajdowała się meta etapu.

d1ku03p

Piątkowy etap był także pechowy dla lidera klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar w rywalizacji motocyklistów, Marca Comy (KTM). Hiszpan miał wypadek na 56 kilometrze trasy, przewrócił się i doznał obrażeń głowy. Został przewieziony śmigłowcem do bazy rajdu skąd został zabrany do szpitala w Dakarze.

Coma nie stracił przytomności i przed odlotem do szpitala w Dakarze rozmawiał z menedżerem zespołu Repsol KTM, Jordim Arcaronsem. "Marc jest bardzo poobijany - powiedział Arcarons. - Czekają go badania w Dakarze, a potem w Barcelonie. Nie pamięta szczegółów wypadku. Mówił, że jechał poza drogą i uderzył w drzewo".

Coma zabłądził po 34 kilometrach jazdy po trasie odcinka specjalnego. W chwili wypadku pędził równoległą trasą do szlaku, którym poruszali się inni motocykliści. W tym czasie Jacek Czachor jechał razem z Hiszpanem.