Trwa ładowanie...
d2vkw9o

Rajd Australii: Kubica ósmy po sześciu odcinkach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rajd Australii: Kubica ósmy po sześciu odcinkach
(M-Sport)
d2vkw9o

Robert Kubica (Ford Fiesta WRC), jadący z pilotem Maciejem Szczepaniakiem, zajmuje ósme miejsce po sześciu odcinkach Rajdu Australii, 10. rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Prowadzi Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen DS3 WRC).

Polska załoga traci do lidera 53,4 s. Kubica jest zadowolony z dotychczasowego tempa, podkreślał po drugiej pętli, że "wszystko jest pod kontrolą". Jedynym problemem, utrudniającym jazdę krakowianinowi jest skrzywiona kierownica w jego Fieście, której mechanikom M-Sport nie udało się naprawić podczas serwisu.

Drugi jest Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo-R) - 2,1 s straty, a trzeci broniący tytułu lider klasyfikacji MŚ i ubiegłoroczny zwycięzca Francuz Sebastien Ogier (VW Polo-R) - 2,6 s.

d2vkw9o

Trasa rajdu podzielna jest na 20 odcinków specjalnych o łącznej długości 319 km. Baza znajduje się w Coffs Harbour w Nowej Południowej Walii, w połowie drogi między Sydney a Brisbane.

Po Australii w kalendarzu MŚ pozostaną jeszcze trzy rajdy - Francji na początku października, Katalonii pod koniec tego miesiąca i w połowie listopada Wielkiej Brytanii.

d2vkw9o

Podziel się opinią

Share

d2vkw9o

d2vkw9o