30-03-2008 18:29

Rajd Argentyny: zwycięstwo Loeba

d4dhmh2
d4dhmh2

Mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) wygrał Rajd Argentyny, czwartą eliminację mistrzostw świata. Loeb objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej MŚ.

Drugie miejsce zajął Australijczyk Chris Atkinson (Subaru Impreza WRC) tracąc do zwycięzcy 2.33,2, a trzecie Hiszpan Dani Sordo (Citroen C4 WRC) - strata 4.04,7.

Zajmujący po drugim etapie rajdu drugie miejsce Norweg Petter Solberg (Subaru Impreza WRC), na pierwszym niedzielnym odcinku specjalnym miał awarię instalacji elektrycznej samochodu i musiał się wycofać.

Pierwszego dnia rajdu pecha miał prowadzący w klasyfikacji generalnej MŚ Fin Mikko Hirvonen (Ford Focus WRC). Fabryczny kierowca zespołu Forda na piątym odcinku specjalnym wypadł z trasy, uszkodził przednie zawieszenie Focusa WRC i nie mógł kontynuować jazdy.

W rajdzie po pięć odcinków specjalnych wygrali Loeb (OS5, OS11, OS12, OS15, OS20), Norweg Petter Solberg (OS10, OS14, OS16, OS17, OS18) i Fin Jari-Matti Latvala (OS3, OS6, OS8, OS19, OS21). Na trzech triumfował Fin Mikko Hirvonen (OS1, OS2, OS4), na dwóch Australijczyk Chris Atkinson (OS9, OS13), na jednym Włoch Gigi Galli (OS7).