Trwa ładowanie...
d370emf

Rajd Argentyny: szef M-Sport chwali postawę Kubicy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rajd Argentyny: szef M-Sport chwali postawę Kubicy
(M-Sport)
d370emf

Robert Kubica znakomicie spisuje się w Rajdzie Argentyny. Polski kierowca z pilotem Maciejem Szczepaniakiem po piątkowej rywalizacji zajmują bardzo wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Kubica znalazł kompromis pomiędzy dobrym tempem i ostrożnym podejściem, co wywarło duże wrażenie na szefie zespołu M-Sport Malcolmie Wilsonie.

Tegoroczny Rajd Argentyny okazuje się okrutny dla startujących załóg. Piątkowej mety nie osiągnęły takie gwiazdy, jak Mikko Hirvonen, Mads Oestberg, Ott Tanak, Andreas Mikkelsen czy duet Huyndaia Thierry'ego Neuville i Dani Sordo. Wszyscy są nieporównywalnie bardziej doświadczeni od Kubicy, ale to krakowianin mógł być zadowolony po piątkowych oesach.

- Jeśli weźmie się pod uwagę trudność tych odcinków i moje niewielkie doświadczenie, to ten dzień mogę ocenić jako bardzo dobry. odcinki drugi i czwarty były kręte i wąskie, co z moimi ograniczeniami było dużym wyzwaniem. To irytujące, kiedy na nawrotach nie mogę skręcić, tak jakbym chciał. Zdaję sobie sprawę, że pewnych rzeczy nie przeszkodzę, więc w ciasnych zakrętach idę na kompromis, starając się stracić jak najmniej czasu - ocenił swoją jazdę Kubica. - Priorytetem jest dojechanie do mety. Przed nami jeszcze dwa ciężkie dni, podczas których musimy mieć pewność, że możemy kontynuować taką jazdę - dodał.

d370emf

Postawę Kubicy chwalił szef zespołu M-Sport. Malcolm Wilson jest pod wrażeniem, że w tak trudnych warunkach Polak był w stanie przejechać oesy bez większych przygód i zakończyć dzień na wysokiej pozycji w "generalce".

- Jestem naprawdę zadowolony, widząc, że Robert nie miał żadnych kłopotów na trasie. Ostrożnie podszedł do jazdy, zachowując jednocześnie dobre tempo, co mu się opłaciło. Jeśli będzie to kontynuował to osiągnie bardzo dobry rezultat i zbuduje bazę pod mocną drugą część sezonu - ocenił Wilson.

Rozkład jaz w sobotę:
13:33 OS6 San Agustin-Villa del Dique 1 (39,99 km)
14:41 OS7 Amboy-Yacanto 1 (39,16 km)

17:36 Serwis E (30 minut)

19:59 OS8 San Agustin-Villa del Dique 2 (39,99 km)
21:07 OS9 Amboy-Yacanto 2 (39,16 km)
00:03 OS10 Superoes Fernet Blanca 2 (6,04 km)

d370emf

Podziel się opinią

Share

d370emf

d370emf