22-10-2006 18:14

Rajd Antibes: Sołowow na podium

dikr1bw
dikr1bw

Francuski kierowca Bryan Bouffier (Peugeot 206 S 1600) wygrał w niedzielę Rajd Antibes, ostatnią tegoroczną eliminację mistrzostw Europy. Trzeci na mecie rajdu był Michał Sołowow, który w końcowej klasyfikacji ME uplasował się na czwartej pozycji.

Tytuł mistrza Europy zapewnił sobie już wcześniej Włoch Giandomenico Basso. Sołowow walczył na trasie Rajdu Antibes o drugie miejsce w mistrzostwach, ale awaria opony na 15. odcinku specjalnym spowodowała, że stracił ponad trzy minuty i zajął w rajdzie trzecie miejsce.

Sołowow zgromadził w ME tyle samo punktów co Bułgar Dimitar Iliew, ale jego rywal ma na koncie zwycięstwo w jednej z eliminacji i to przesądziło o jego wyższej lokacie. Wicemistrzem Europy, dzięki drugiej pozycji w Antibes, został inny bułgarski kierowca - Krum Donczew, wyprzedzając Iliewa i Sołowowa o jeden punkt.