Raikkonen 17. w Rajdzie Vaakuna

Raikkonen 17. w Rajdzie VaakunaŹródło: AFP
d17cov4
d17cov4

Kimi Raikkonen, były mistrz świata Formuły 1 i kierowca zespołu Ferrari zamienił ostatnio super szybki czerwony bolid na Fiata Punto Grande S2000 i wziął udział w Rajdzie Vaakuna, jednej z eliminacji Rajdowych Mistrzostw Finlandii.

Fiński gwiazdor Formuły 1 zajął w klasyfikacji generalnej 17. miejsce. Mógł zająć o wiele wyższą pozycję, ale na odcinku SS6 wypadł z drogi. Kibice pomogli mu wrócić na trasę, ale straconych sekund nie udało się już odrobić.

Rajd Vaakuna wygrał Jari Ketomaa, jadący Subaru Imprezą. Raikkonen stracił do niego ponad osiem minut.

Przypomnijmy, że miesiąc temu Raikkonen wziął udział w Rajdzie Arctic Lapland i zajął w nim 13. miejsce. Kierowca Ferrari w Rajdowych Mistrzostwach Finlandii startuje w zespole Tommiego Makinena, słynnego fińskiego kierowcy, mistrza świata WRC.