Trwa ładowanie...
d21x8xh

Rafineria LOTOS wydajniejsza

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafineria LOTOS wydajniejsza
(PAP/Adam Warżawa)
d21x8xh

Grupa LOTOS może pochwalić się zwiększoną produkcją paliw. Jest to zasługą nowej instalacji Hydrokraking MHC, zbudowanej w ramach Programu 10+.

Produkuje ona znacznie więcej paliw niż przewidywano w jej projekcie. Od sierpnia br. nastąpił kolejny wzrost, dzięki czemu LOTOS wyprodukuje dodatkowo ok. 70 000 ton paliw rocznie o wartości na stacjach benzynowych ok. 400 mln zł. - Już pierwsze wyniki uzyskiwane przez instalację pozytywnie zaskoczyły i nas, i licencjodawcę. Ponadto dzięki przerobowi hydrowaksu na instalacji destylacji próżniowej uzyskaliśmy doskonały wsad do produkcji olejów bazowych, których jakość znacznie wzrosła - powiedział Marek Herra, dyrektor ds. produkcji w Grupie LOTOS.

Hydrokraking MHC przerabia na paliwa ciężki surowiec. Ilość uzyskanych wartościowych produktów (benzyna, ON) w stosunku do ilości przerabianego surowca określa się mianem konwersji - wyższa konwersja to więcej paliw z tej samej ilości wsadu. Według projektu miała ona wynosić 60 proc., zaś pozostałe 40 proc. to wspomniany hydrowaks, czyli nieprzereagowany olej. W wyniku działań poprawiających efektywność energetyczną instalacji średnia konwersja w 2012 r. zbliżona była do 85 proc., zaś obecnie oscyluje wokół 90 proc.

Źródło: LOTOS

ll/moto.wp.pl

Duży wybór opon w atrakcyjnych cenach. Darmowa dostawa. Sprawdź!

d21x8xh

Podziel się opinią

Share

d21x8xh

d21x8xh