Trwa ładowanie...

Rafał Sonik wykorzystuje popularność, żeby promować bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Rafał Sonik to biznesmen, sportowiec oraz bardzo doświadczony kierowca. W mediach dzieli się swoimi spostrzeżeniami i apeluje do kierowców o rozsądek i trenowanie umiejętności jazdy. Jego nowa publikacja na Facebooku zaskakuje prostym przekazem i skutecznie trafia do internautów.

Rafał Sonik wykorzystuje popularność, żeby promować bezpieczeństwo w ruchu drogowymŹródło: WP.PL
dv72nhh
dv72nhh

Rafał Sonik słynie z działalności charytatywnej, sukcesów w biznesie i sporcie. Jego zwycięstwo w zeszłorocznym rajdzie Dakar było poprzedzone wieloletnimi, wyczerpującymi treningami i udziałem w przeróżnych imprezach sportowych. Jako doświadczony kierowca, który doskonale zna specyfikę jazdy pojazdami takimi jak auta, motocykle i quady, jest kompetentny do dawania rad innym użytkownikom dróg.

Sonik często w wywiadach wspomina o tym, że szkolenia dla kierowców są organizowane tak, żeby na kursie na prawo jazdy nauczyć zdać egzamin, a nie przygotować do brania odpowiedzialności za siebie i innych na drodze. Przytacza on teorię, że nauka jazdy powinna być rozpoczynana znacznie wcześniej, podobnie jak wcześnie zaczyna się dzieci uczyć obcych języków. Sonik wskazuje, że na naukę pewnych odruchów i zachowań jest już zbyt późno, kiedy w wieku 18 lat ktoś trafia na kurs i po raz pierwszy siada za kierownicą urządzenia, którym bez problemu może zrobić poważną krzywdę sobie i innym.

Jednym z najnowszych działań Rafała Sonika bylo umieszczenie na profilu facebookowym filmu, na którym w prostych słowach i w kilkanaście sekund tłumaczy pewien problem:

"Ilu godzin jazdy potrzeba, aby nauczyć się odpowiedzialności za kierownicą?" - takie pytanie postawił Rafał Sonik przed krótkim filmem.

Opowiedź jest zaskakująca:

"Wystarczy jedna godzina: godzina jazdy na wózku".
- Dopóki nie umiesz prowadzić odpowiedzialnie, nie umiesz prowadzić - odpowiada po chwili Rafał Sonik, stojąc obok wózka inwalidzkiego z niebieską tabliczką z literą "L" - taką, jaką możemy zobaczyć na autach nauki jazdy.

Film można znaleźć tutaj: Rafał Sonik na Facebooku

dv72nhh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv72nhh
Więcej tematów